Рекорд IPO Saudi Aramco поставили під сумнів

Рекорд IPO Saudi Aramco поставили під сумнів

Саудівська Аравія оцінила свою державну нафтову компанію в суму від $1,6 трлн до $1,71 трлн

Рекорд IPO Saudi Aramco поставили під сумнів
Фото: Bloomberg

Саудівська Аравія оцінила свою державну нафтову компанію в суму від $1,6 трлн до $1,71 трлн, а продати під час IPO має намір 1,5% її акцій. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

У 2016 році наслідний принц Мухаммед ібн Салман аль Сауд в якості мети позначав оцінку в $2 трлн.

За висновками експертів, при оцінці по нижній межі нафтовий гігант не зможе провести найбільше в історії IPO і побити рекорд Alibaba.

Aramco має намір отримати від $24 млрд до $25,6 млрд, продавши 1,5% акцій, пише агентство. Діапазон вартості однієї акції становитиме від 30 ріалів до 32 ріалів, що дорівнює приблизно від $8 до $8,5. Остаточні дані про вартість акцій і оцінці компанії Aramco опублікує 5 грудня. Нафтовий гігант поки не повідомляє, коли оголосить дату проведення IPO.

При мінімальній позначеної оцінці Aramco отримає на IPO $24 млрд. У цьому випадку Saudi Aramco не поб'є рекорд, встановлений Alibaba в 2014 році. Тоді китайська компанія провела найбільше IPO в світі, під час якого залучила $25 млрд.

Розміщення акцій Saudi Aramco вважають ключовим елементом амбітного плану наслідного принца «Бачення 2030», який передбачає диверсифікацію залежної від нафти економіки. Саудівська влада неодноразово заявляла, що IPO стане найбільшим в історії: саму компанію вони оцінювали в $2 трлн і розраховували залучити на біржі $60 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло