МОЗ закупить 100% ліків від важких хвороб – Скалецька

МОЗ закупить 100% ліків від важких хвороб – Скалецька

Програма «Доступні ліки» розшириться в два рази

МОЗ закупить 100% ліків від важких хвороб – Скалецька
Зоряна Скалецька
Фото: УНІАН

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) у 2020 році планує покрити 100% потреб важкохворих пацієнтів. Про це під час брифінгу в Житомирі заявила міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька, передає кореспондент Mind

«У наступному році в бюджеті 9,77 млрд виділено на закупівлю ліків, централізовану закупівлю ліків. Попередні роки були значно менші суми. В цьому році виділено 6,6 млрд. Значне збільшення, щоб ми отримали можливість закупити ліки на більшість важких захворювань. Ми маємо сьогодні можливість закупити 100% від потреби всіх лікарських засобів. Це наш значний крок, для того, щоб збільшити доступність», – сказала Скалецька.

Вона також додала, що програма «Доступні ліки» розшириться в два рази.

«З першого квітня в програму будуть додані інсуліни. У регіонах є нестача коштів для закупівлі інсуліну. У наступному році цієї проблеми не буде. Ми її вирішуємо включенням в програму «Доступні ліки», – зазначила міністерка.

Станом на серпень 2019 року в реєстрі програми реімбурсації містилося 254 препарати: 78 з них повністю безкоштовні для пацієнтів, ще 176 можна придбати з невеликою доплатою. З препаратів, які держава відшкодовує на 100%, найдешевший коштує 5,22 грн, найдорожчий – 863,43 грн.

Детальніше про медицину в Україні читайте у матеріалі Mind «Очікування для здоров'я: коли медичні технології дійдуть до України «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті