Захворіло у світі
20,643,028
Померло у світі
749,764
Вилікувалось у світі
12,846,169
Захворіло в Україні
86,140
Померло в Україні
1,992
Вилікувалось в Україні
46,216
Верховний Суд став на бік АМКУ у справі про зловживання монопольним становищем УЗ

Верховний Суд став на бік АМКУ у справі про зловживання монопольним становищем УЗ

Справа була розпочата через відмову філії «Укрзалізниці» розвести залізничні мости на Дніпрі для пропуску великогабаритного судна

Верховний Суд став на бік АМКУ у справі про зловживання монопольним становищем УЗ
Фото: УНІАН

Верховний Суд підтвердив правомірність висновків АМКУ у справі про зловживання монопольним становищем АТ «Укрзалізниця». Про це повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету (АМКУ).

Дніпропетровським відділенням АМКУ за заявою АСК «Укррічфлот» була розпочата справа через відмову філії «Укрзалізниці» розвести залізничні мости на Дніпрі для пропуску великогабаритного судна.

До того ж, встановлена «Укрзалізницею» вартість піднімання прогінних споруд мостів не відповідала витратам залізниці на піднімання цих споруд, тобто УЗ встановлено таку вартість цієї послуги, яку неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

За результатами розглянутої справи Тимчасова адміністративна колегія комітету прийняла рішення та наклала на Укрзалізницю штраф у розмірі 760 000 грн, а також зобов’язала припинити порушення – скласти економічно обґрунтований кошторис витрат на цю послугу.

«Укрзалізниця» не погодилась з рішенням Комітету та оскаржила його в судовому порядку. 14 листопада 2019 року Верховний Суд прийняв постанову, якою рішення Господарського суду міста Києва та постанова Північного апеляційного господарського суду залишені без змін, а касаційна скарга УЗ – без задоволення.

Нагадаємо: у жовтні цього року Антимонопольний комітет рекомендував «Укрзалізниці» провести прозорий конкурс з відбору компанії, яка надаватиме послуги з обов’язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків на залізничному транспорті. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті