АМКУ рекомендує УЗ провести повторний конкурс з відбору страховиків

АМКУ рекомендує УЗ провести повторний конкурс з відбору страховиків

У ході справи було встановлено, що як конкурсна документація, так і проведення конкурсу не в повній мірі відповідали здоровій конкурентній практиці

АМКУ рекомендує УЗ провести повторний конкурс з відбору страховиків
Фото: УНІАН

Антимонопольний комітет (АМКУ) рекомендував АТ «Укрзалізниця» (УЗ) провести прозорий конкурс з відбору компанії, яка надаватиме послуги з обов’язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків на залізничному транспорті. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Страхова компанія «Рідна» подала заяву до Комітету щодо ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції «Укрзалізниці» під час проведення конкурсного відбору компанії-страховика, результати якого так і не було затверджено.

У ході справи було встановлено, що як конкурсна документація, так і проведення конкурсу не в повній мірі відповідали здоровій конкурентній практиці.

Так, критеріями  конкурсу передбачалось:

1) встановлення розмірів базових критеріїв, а саме розміру страхового платежу і розміру відрахувань на фінансування запобіжних заходів, спрямованих на зменшення травматизму на транспорті, для відповідних напрямків сполучення – максимально наближених до їх граничних значень, визначених законодавством (різниця у 0,01 %). Разом з цим не зроблено оцінку конкурсних пропозицій за такими критеріями;

Якщо перевізник встановлює критерій відбору майже на рівні максимального значення – у страховика не залишається вибору, окрім як заради перемоги у конкурсі запропонувати вищий розмір (а, отже, квиток стане дорожчим).

2) оцінка конкурсних пропозицій лише за критеріями розміру комісійної (агентської) винагороди і премії за високий стан безпеки перевезень, які отримує «Укрзалізниця».

І в такому випадку знову, щоб збільшити шанси на перемогу у конкурсі, страхова компанія мала запропонувати вищий відсоток винагороди перевізнику.

З цих двох критеріїв вбачалося, що перевага надавалася тим компаніям, які забезпечать більший прибуток перевізнику, а не кращі умови для пасажирів.     

Тому комітет рекомендував АТ «Укрзалізниця» вжити заходів для проведення відкритого конкурсу з відбору страховика за чіткими, прозорими та недискримінаційними критеріями, які забезпечать можливість страховим компаніям конкурувати та з визначенням строків вчинення відповідних дій, пов’язаних з оцінкою конкурсних пропозицій, затвердженням результатів конкурсу та їх оголошенням.

Нагадаємо: у липні «Укрзалізниця» ініціювала запровадження страхування вантажів від розкрадання. Пропозиції «Укрзалізниці» спрямовані на підвищення клієнтоорієнтованості компанії та покращення бізнесу всіх учасників ринку. Страхування вантажів під час здійснення залізничних вантажних перевезень є швидким механізмом зменшення витрат, які понесені внаслідок поточної криміногенної ситуації в країні. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті