«Астарта» отримає $20 млн на модернізацію

«Астарта» отримає $20 млн на модернізацію

«Дочка» найбільшого банку Європи KfW погодила фінансування українського агрохолдингу

«Астарта» отримає $20 млн на модернізацію
Facebook/Наша АСТАРТА

Німецька корпорація інвестицій та розвитку (DEG) профінансує українську «Астарту» на суму в $20 млн, частину коштів планують направити на покупку новітніх технологій та модернізацію виробництва.

Про це повідомляє inventure.com.ua з посиланням на DEG.

В компанії DEG сподіваються, що така інвестиція допоможе «Астарті» забезпечити довгострокове фінансування оборотних коштів та капітальних витрат.

Частину коштів «Астарта»  планує витрати на придбання техніки та модернізацію виробництва – щоб скоротити темпи споживання природних ресурсів.

Зазначимо, що компанія DEG – це дочірня структура Німецького кредитного банку розвитку KfW – одного з найбільших фінансових інститутів Європи.

«Астарта» – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність в восьми областях України. До його складу входять вісім цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком на 243 тисячі гектарів і молочні ферми з 25 тисячами голів ВРХ, сім елеваторів, біогазовий комплекс та завод з переробки сої в Полтавській області (ТОВ «Глобинський переробний завод»).

Згідно зі звітом «Астарти» на Варшавській фондовій біржі, чистий прибуток агрохолдингу за дев'ять місяців 2019 року склав 4,3 млн євро, що майже в 3,4 рази нижче цього показника за аналогічний період 2018 року.

В той же час консолідована виручка зросла на 32% р/р до 334 млн євро переважно завдяки сильним показникам у продажах зернових. Основними драйверами росту стали збільшення продажів кукурудзи більш ніж 2 рази до 515 000 тонн, а також пшениці нового врожаю – на 23% до 240 000 тонн – повідомили в пресслужбі компанії. 

«Астарта» після трьох років прибуткової роботи в 2018 році отримала чистий збиток 21,11 млн євро. Її виручка в минулому році скоротилася на 18,8% – до 372,22 млн євро, а EBITDA – в 2,1 рази, до 56,87 млн євро.

Як раніше повідомляв Mind, в липні цього року фінансовий директор агрохолдингу «Астарта» Віктор Гладкий купив 7 474 акцій холдингу. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті