Цифрові водійські права та техпаспорт почнуть працювати в середині грудня – Мінцифра

Цифрові водійські права та техпаспорт почнуть працювати в середині грудня – Мінцифра

Ці послуги стануть першими, які будуть доступні в мобільному додатку «Дія»

Цифрові водійські права та техпаспорт почнуть працювати в середині грудня – Мінцифра

Цифрові водійські права і техпаспорт автомобіля – перші дві послуги, які будуть доступні в мобільному додатку «Дія». Його презентацію в Міністерстві цифровий трансформації планують на середину грудня. Про це hromadske повідомив перший заступник глави Мінціфри Олексій Вискуб.

«Перший реліз мобільного додатка запрацює з водійськими правами і техпаспортом. Фактично, їх показують патрульної поліції, яка повинна мати планшети, підключені до відповідного реєстру. Так, поліцейські за допомогою QR-коду на правах перевірять у відповідному реєстрі, що машина належить вам і у вас є права », – прокоментував він.

Зокрема, за допомогою «Дії» громадяни зможуть перевірити реальність документів один одного. Для цього через додаток потрібно буде сфотографувати відповідний QR-код, програма відправить запит в необхідний реєстр і покаже відповідь, чи був документ виданий в рамках проекту «Дія» та чи дійсний він. Надалі, в мобільному додатку повинні з'явитися і інші документи: студентський квиток, податковий номер і паспорт.

«Приблизно в першому кварталі наступного року ми плануємо вийти навіть на цифровий паспорт громадянина. Безумовно, він буде з обмеженим використанням. Є досить складні кейси, де використовують паспорт, але для того, щоб сісти на поїзд або внутрішні авіаперевезення, смартфона буде достатньо», – додав Вискуб.

Нагадаємо: у вересні Кабінет Міністрів  затвердив постанову щодо діяльності Міністерства цифрової трансформації, яка також регламентує його повноваження та сфери компетенції. 

У жовтні Міністерство цифрової трансформації, МОН, МВС та «ПриватБанк» домовилися про співпрацю та впровадження інноваційних державних сервісів в Україні. Тоді в уряді повідомили, що готують запуск цифрового водійського посвідчення та цифрового студентського квитка у співробітництві з МВС та МОН. Заплановане експериментальне запровадження цифрового водійського посвідчення з QR-кодом. А електронний студентський квиток у смартфоні, за словами авторів проекту, більш ніж цифрова версія «традиційного» студентського пластикового квитка.

Також міністерство презентувало нову програму цифрової трансформації для країни «ДІЯ» – «Держава і Я», яка передбачає запуск всіх державних послуг онлайн на єдиному веб-сайті. Про те, як міністерство уявляє собі цю реформу, а також чому «цифровий міністр» боїться ЗМІ, можна прочитати у матеріалі «Усе в одному місці: які амбіційні цілі Федоров поставив перед «Мінцифрою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті