Novartis купує американську біотехнологічну компанію за майже $10 млрд

Novartis купує американську біотехнологічну компанію за майже $10 млрд

Покупка The Medicines Co допоможе швейцарському фармгіганту розширити свій портфель ліків від серцево-судинних захворювань

Novartis купує американську біотехнологічну компанію за майже $10 млрд
фото www.flickr.com/photos/hgdesign/2765401186

Швейцарська Novartis AG купує американську біотехнологічну компанію The Medicines Co приблизно за $9,7 млрд. Про це пише Reuters.

Зазначається, що Novartis прагне розширити свій портфель ліків від серцево-судинних захворювань.

Novartis  заплатить по $85 за акцію Medicines. Це приблизно на 24% вище за ціну акцій компанії на момент закриття торгів в п'ятницю і на 41% вище за середньозважену ціну цих паперів за останні 30 днів. Операція буде оплачена грошовими коштами.

Угоду було схвалено радами директорів обох компаній.

Очікується, що угоду буде закрито в першому кварталі 2020 року.

Видання зазначає, що ця угода свідчить про те, що Novartis готова витратити мільярди доларів на лікування не лише рідкісних захворювань, як це було в 2018, коли вона заплатила $8,7 млрд за покупку спеціаліста з генної терапії AveXis, але також на черево-судинні хвороби.

Novartis історично мала сильну франшизу на серцево-судинні препарати, але втратила свої позиції, коли Diovan, яка колись продавала по $6 млрд на рік,втратила патентний захис в 2012 рці і залишила компанію без негайного,інноваційного наступного продукту.    

Нагадаємо: в травні цього року швейцарська фармацевтична компанія Novartis AG отримала дозвіл регулятора на продаж найдорожчого в світі препарату для лікування спінальної м'язової атрофії у дітей у віці до двох років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті