На виборах у Гонконгу про-китайські кандидати програли опозиційним демократам

На виборах у Гонконгу про-китайські кандидати програли опозиційним демократам

Китай стверджує, що Гонконг все одно залишиться китайським незалежно від результатів

На виборах у Гонконгу про-китайські кандидати програли опозиційним демократам
фото DR

Кандидати від демократів отримали переконливу перемогу над про-пекінськими кандидатами на місцевих виборах в Гонконзі, які пройшли в неділю. За попередніми даними, опозиція отримує майже 90% місць в окружних радах. При цьому прихильники чинної про-китайської влади раніше контролювали 75% місць, пише Reuters.

Явка стала рекордною, перевищивши 70%: на дільницях вишикувалися довгі черги.

Це перше голосування в Гонконзі за півроку безперервних масових протестів і воно відображає ставлення жителів до нинішньої гонконзької влади, яка відмовляється виконувати вимоги опозиції. У тому числі – розслідувати дії поліції з жорсткого придушення протестів і відправити у відставку главу адміністрації Керрі Лам.

«Лам заявляла, що представляє більшість жителів Гонконгу. Але підсумки цих виборів свідчать про протилежне. На місці Керрі Лам я б уже готував прощальну промову», – сказав демократичний активіст Люн Квок-Хунг.

Деякі жителі вважають, що голосування 24 листопада – тільки початок.

«Після цих виборів влада, можливо, усвідомить, що не можна вирішити політичні проблеми шляхом тиску. А головне – це було голосування за склад окружних рад; в наступному році вибирати будуть законодавчі збори міста. Невже адміністрація не відреагує на вимоги людей раніше?» – сказав ще один активіст Том Тун.

Влада Китаю наразі не прокоментувала перемогу опозиції. Міністр закордонних справ КНР Ван І заявив, що Гонконг залишається китайським незалежно від результатів місцевих виборів.

Нагадаємо, 20 листопада Сенат США прийняв законопроект по Гонконгу, Китай заявив свій протест.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті