Люксембург пропонує Євросоюзу визнати Палестину «на противагу Трампу»

Люксембург пропонує Євросоюзу визнати Палестину «на противагу Трампу»

Визнання Палестини всім Євросоюзом могло б стати сигналом для світу, впевнені в МЗС європейської країни

Люксембург пропонує Євросоюзу визнати Палестину «на противагу Трампу»
фото pixabay.com

Глава МЗС Люксембурга Жан Ассельборн зазначив, що країни Євросоюзу мають розглянути питання щодо того, щоб визнати Палестину незалежною державою, передає Der Tagesspiegel.

«Європейський союз повинен провести дебати про те, чи не було б доречно визнати всім країнам ЄС Палестину як державу. Так можна було б принаймні створити противагу політиці Трампа», – заявив  міністр закордонних справ Люксембургу.

Він зазначив, що це складно зробити на національному рівні в кожній з країн, особливо важко добитися такого рішення в Німеччині, Франції, Бельгії, Нідерландах, Іспанії та Люксембургу.

«Але в рамках європейської ініціативи це цілком реально. Визнання Палестини всім Євросоюзом було б сигналом – палестинцям потрібна батьківщина, потрібна держава так само, як і ізраїльтянам», – додав міністр.

Раніше США визнали єврейські поселення на території Палестини, хоча міжнародне співтовариство не вважає їх частиною Ізраїлю. У Вашингтоні вирішили, що це допоможе врегулюванню палестино-ізраїльського конфлікту.

Палестина зі свого боку сприйняла рішення американської влади негативно, звинувативши адміністрацію президента Дональда Трампа в порушенні міжнародних угод.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті