Концентрація парникових газів в атмосфері в 2018 році побила історичний рекорд

Концентрація парникових газів в атмосфері в 2018 році побила історичний рекорд

Планета стрімко нагрівається, незважаючи на вимоги Паризької кліматичної угоди

Концентрація парникових газів в атмосфері в 2018 році побила історичний рекорд
фото Shutterstock

Концентрація основних парникових газів в атмосфері Землі в 2018 році побила новий рекорд. Ніяких ознак покращення не спостерігається, незважаючи на зобов'язання країн в рамках Паризької угоди по клімату. Про це йдеться в щорічному бюлетені Всесвітньої метеорологічної організації, на який посилається RFI.

У звіті зазначається, що зростання концентрації CO2 з 2017 по 2018 рік стало найшвидшим за 10 років спостережень. Рівень концентрації вуглекислого газу досяг 407,8 частин на мільйон. Це на 147% більше за показники доіндустріальної епохи, з 1750 року.

Вуглекислий газ – основний парниковий газ, пов'язаний з людською діяльністю і винний в глобальному потеплінні. Він залишається в атмосфері століттями, ще довше – в океанах.

Фахівці зафіксували і швидке зростання концентрації метану і закису азоту – наступних за значимістю парникових газів. Викиди цих газів теж пов'язані з діяльністю людини. Метан виділяється в результаті тваринництва, вирощування рису, а також через гниття органіки на сміттєзвалищах.

40% викидів закису азоту теж пов'язані з людською діяльністю. Цей газ – один з головних винуватців руйнування озонового шару, який захищає від ультрафіолетових променів.

Всесвітня метеорологічна організація зазначає, що останній раз така концентрація CO2 спостерігалася 3-5 млн років тому. Тоді на Землі було в середньому на 2-3 градуси тепліше, а рівень моря – на 10-20 метрів вищим.

Ці тенденції свідчать про те, що планеті загрожують зміни клімату, зростання температури, більш екстремальні погодні умови, підвищення рівня моря, нестача води і руйнування екосистем, – попереджають експерти.

Як зазначається, Китай, США, Євросоюз та Індія відповідальні за викид 56% парникових газів. При цьому Сполучені Штати вирішили вийти з Паризької угоди по клімату.

Нагадаємо, в ООН підрахували, що попри всі зусилля видобуток нафти й газу в 2030 році буде на 50% вищим за допустиму норму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті