Концентрація парникових газів в атмосфері в 2018 році побила історичний рекорд
Планета стрімко нагрівається, незважаючи на вимоги Паризької кліматичної угоди

Концентрація основних парникових газів в атмосфері Землі в 2018 році побила новий рекорд. Ніяких ознак покращення не спостерігається, незважаючи на зобов'язання країн в рамках Паризької угоди по клімату. Про це йдеться в щорічному бюлетені Всесвітньої метеорологічної організації, на який посилається RFI.
У звіті зазначається, що зростання концентрації CO2 з 2017 по 2018 рік стало найшвидшим за 10 років спостережень. Рівень концентрації вуглекислого газу досяг 407,8 частин на мільйон. Це на 147% більше за показники доіндустріальної епохи, з 1750 року.
Вуглекислий газ – основний парниковий газ, пов'язаний з людською діяльністю і винний в глобальному потеплінні. Він залишається в атмосфері століттями, ще довше – в океанах.
Фахівці зафіксували і швидке зростання концентрації метану і закису азоту – наступних за значимістю парникових газів. Викиди цих газів теж пов'язані з діяльністю людини. Метан виділяється в результаті тваринництва, вирощування рису, а також через гниття органіки на сміттєзвалищах.
40% викидів закису азоту теж пов'язані з людською діяльністю. Цей газ – один з головних винуватців руйнування озонового шару, який захищає від ультрафіолетових променів.
Всесвітня метеорологічна організація зазначає, що останній раз така концентрація CO2 спостерігалася 3-5 млн років тому. Тоді на Землі було в середньому на 2-3 градуси тепліше, а рівень моря – на 10-20 метрів вищим.
Ці тенденції свідчать про те, що планеті загрожують зміни клімату, зростання температури, більш екстремальні погодні умови, підвищення рівня моря, нестача води і руйнування екосистем, – попереджають експерти.
Як зазначається, Китай, США, Євросоюз та Індія відповідальні за викид 56% парникових газів. При цьому Сполучені Штати вирішили вийти з Паризької угоди по клімату.
Нагадаємо, в ООН підрахували, що попри всі зусилля видобуток нафти й газу в 2030 році буде на 50% вищим за допустиму норму.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].