Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Великі бренди, такі як Nike та IKEA, йдуть з Amazon

Великі бренди, такі як Nike та IKEA, йдуть з Amazon

Причиною цього компанії називають бажання створювати «власну лінію спілкування з покупцем»

Великі бренди, такі як Nike та IKEA, йдуть з Amazon
фото IKEA

Компанія IKEA припинила співпрацю з онлайн-гігантом Amazon, пише Retail Detail. Думки аналітиків щодо вчинку компанії розділилися: одні вважають його розумним рішенням, інші – непродуктивним для розвитку.

Зазначається, що нещодавно компанія Nike повідомила про припинення продажів своїх товарів через Amazon і припинила дворічну співпрацю з компанією. Спортивний бренд заявив, що хоче зробити більший акцент на «прямі і особисті відносини з клієнтом».

Тепер стало відомо про те, що ще один гігант продажів – шведська меблева мереда IKEA – теж розірвав аналогічну угоду з Amazon. IKEA продавала через онлайн-майданчик в США такі дрібні предмети як кухонне начиння і лампи. Продажі велися в тестовому режимі, але експеримент наразі припинено. Поки що не ясно, чому співпраця обірвалася.

Директор з дослідження глобальних даних Морін Хінтон відзначив чітку причину рішення Nike: «Це випадок, коли Nike хоче повністю контролювати свій бренд».

Ерік Хеллер з WPP Amazon Center of Excellence в свою чергу вважає, що рішення Nike може викликати зворотний ефект, і навів приклад Birkenstock, який три роки тому вирішив припинити продавати своє взуття безпосередньо на Amazon і суттєво втратив у прибутках.

Аналітик Jefferies Ренді Коник очікує, що IKEA і Nike стануть прикладом для інших великих брендів: «Цей крок показує нам, що сильні бренди розуміють, що трафік, що направлений на їх власний сайт (наприклад, Nike.com), є самодостатнім, більш прибутковим, а також працює на впізнаваність бренду, в той час як трафік і додаткові доходи від Amazon.com менш прибуткові і не сприяють зміцненню бренду. Ми вважаємо, що багато сильних брендів будуть продовжувати уникати або обмежувати свої відносини з Amazon в майбутньому».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті