Голландський банк розвитку купив 40% проєкту сонячної електростанції в Чигирині

Голландський банк розвитку купив 40% проєкту сонячної електростанції в Чигирині

Загальна сума інвестицій в проект в Чигирині оцінюється в 54 млн євро

Голландський банк розвитку купив 40% проєкту сонячної електростанції в Чигирині
фото www.flickr.com/photos/rwolf/22426996564

Норвезька компанія Scatec Solar підписала угоду з голландським банком розвитку FMO про продаж йому 40% в проєкті з будівництва сонячної електростанції (СЕС) потужністю 55 МВт в Чигирині (Черкаська обл.). Про це повідомляє прес-служба Scatec Solar.

«Ми раді оголосити про друге співінвестування в акціонерний капітал з нашим довгостроковим партнером FMO. Ми працюємо з FMO в якості партнера по боргу і акціонерному капіталу по ряду проектів в Україні та інших країнах і очікуємо подальшої співпраці в найближчі роки», – сказав гендиректор Scatec Solar Раймонд Карлсен.

За словами директора з інвестицій FMO Лінди Брукхейзен, першим подібним проектом було будівництво СЕС в Кам'янці (Черкаська обл.).

«Підтримка переходу України до низьковуглецевої системи відповідає нашій стратегії по збільшенню наших «зелених» інвестицій і пом'якшення наслідків зміни клімату», – підкреслила вона.

За даними Scatec, загальна сума інвестицій в проект в Чигирині оцінюється в 54 млн євро. Його реалізація здійснюється за рахунок кредитів Європейського банку реконструкції та розвитку, Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) і Swedfund ( «Шведський фонд»). Купівля частки FMO фінансується з The Access to Energy Fund, яким FMO управляє від імені уряду Нідерландів.

Будівництво СЕС в Чигирині почалося в середині 2019 року. Комерційна експлуатація очікується в середині 2020 року. Передбачається, що станція щороку вироблятиме близько 65 ГВт-год електроенергії.

Нагадаємо: влітку цього року стало відомо, що Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділить норвезькій компанії Scatec Solar в особі «Скатек Солар АСА» кредит на суму 19,7 млн євро на будівництво у Чигрині (Черкаська область) сонячної електростанції потужністю 55,4 МВт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті