Захворіло у світі
5,606,925
Померло у світі
350,862
Вилікувалось у світі
2,300,985
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Президенти України та Литви підписали низку документів в рамках засідання Ради президентів

Президенти України та Литви підписали низку документів в рамках засідання Ради президентів

Також у підписанні брали участь Міністерство оборони та Міністерство цифрової трансформації

Президенти України та Литви підписали низку документів в рамках засідання Ради президентів
Володимир Зеленський та Гітанас Науседа
Фото: прес-служба ОПУ

Президент Володимир Зеленський та президент Литви Гітанас Науседа підписали Декларацію про розвиток стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою на період з 2020 до 2024 року. Про це повідомляє онлайн-представництво президента.

«Це спільна декларація розвитку стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою, яка містить пріоритети двостороннього діалогу на період 2020–2024 років. А отже, можна впевнено сказати, що партнерство України та Литовської Республіки буде ще міцнішим», – зазначив Зеленський під час зустрічі зі ЗМІ за підсумками переговорів з президентом Литовської Республіки у Вільнюсі.

Декларація стане своєрідною дорожньою картою розвитку українсько-литовських відносин рівня стратегічного партнерства. Її положення будуть покладені в основу можливих подальших кроків країн у контексті співпраці з низки питань двостороннього, регіонального та міжнародного порядків денних.

Спільна заява також передбачає реалізацію Україною та Литвою низки спільних заходів у таких сферах, як міжнародна й регіональна безпека, європейська та євроатлантична інтеграція, економіка, соціальна політика, розвиток торгівлі та інвестицій, наукова співпраця, співробітництво в культурній і гуманітарній сферах.

Водночас віце-прем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас підписали Декларацію про наміри щодо взаємного визнання електронної ідентифікації та довірчих послуг для електронних транзакцій між Міністерством електронної трансформації України та Міністерством економіки та інновацій Литовської Республіки.

Документ також містить домовленість про намір сторін об’єднати зусилля для усунення наявних бар’єрів щодо транскордонного використання довірчих послуг та транскордонних е-контрактів, е-рахунків та інших аналогічних рішень.

Крім того, міністри оборони Андрій Загороднюк та Раймундас Каробліс підписали Декларацію про наміри співробітництва у сфері кібернетичної безпеки між Міністерством оборони та Міністерством охорони краю Литовської Республіки.

Документ передбачає низку заходів, спрямованих на розвиток співпраці у зазначеній сфері для забезпечення відповідного реагування у разі виникнення масштабних національних або міжнародних кіберінцидентів. Сторони також висловили намір створити спільні пункти єдиного контакту для обміну інформацією про кіберзагрози та напади, розробити план спільних навчань.

Нагадаємо: нещодавно президент Володимир Зеленський і президент Естонії Керсті Кальюлайд за результатами зустрічі підписали спільну заяву щодо подальшої співпраці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті