Apple під тиском визнала Крим російським

Apple під тиском визнала Крим російським

Компанія на це пішла, щоб відповідати російському законодавству, оскільки позначення Криму як території України за російським законодавством є кримінальним злочином

Apple під тиском визнала Крим російським
фото www.flickr.com/photos/marcoziero/1418084998

Компанія Apple прийняла рішення змінити географічну приналежність Криму в низці своїх застосунків та визнала анексований український півострів частиною РФ.

Як пише themediahq, до того як прийняти відповідне рішення, компанія провела переговори з Росією.

«Американський технологічний гігант виконав вимоги Москви показати Крим, який був анексований в України у 2014 році, в якості російської території», – зазначає видання.

Для продовження роботи додатків Apple Maps і Weather, компанія мала відповідати вимогам російського законодавства.

У російській Госдумі зазначили, що переговори щодо цього питання тривали з травня 2019 року.

Російські ЗМІ повідомляють, що представники компанії неодноразово просили продовжити їм час на внесення змін у свої сервіси. Госдума нагадувала, що позначення Криму як території України, як це було спочатку, за російським законодавством є кримінальним злочином. На певному етапі переговорів з російською владою компанія просто зняла згадку України в своїх сервісах і не поставила згадку Росії як країни, до якої належить Кримський регіон.

«Сьогодні у нас з Apple ситуація закрита. Ми бачимо, що все як хотіли, так і вийшло, ні більше, ні менше. Все зроблено як годиться, і як це робиться, коли мова йде про інші держави, де йде чітка прив'язка географічних найменувань суб'єктів, що входять в межі цієї держави», – сказав глава комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції Василь Піскарев.

У свою чергу глава комітету Держдуми з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку Леонід Левін заявив, що «можна лише привітати рішення Apple» внести правки у свої сервіси відповідно до законів РФ.

«Цим кроком компанія продемонструвала бажання зберегти і розвивати свої позиції на російському ринку», – вважає він.

Варто наголосити, що рішення Apple суперечить офіційній позиції США, Вашингтон засуджує агресію РФ щодо України і не визнає анексію Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію