Азія не може себе прогодувати – агросектор регіону потребує $800 млрд інвестицій
Регіону загрожує продовольча криза

Згідно з останнім звітом, Азія «не в змозі сама себе прогодувати» і повинна в найближчі 10 років інвестувати принаймні $800 млрд для виробництва більшої кількості продуктів. Про це повідомляє CNBC.
Населення Азії росте, а споживачі вимагають більш безпечних та здорових продуктів харчування.
Витрати на харчування збільшаться більш ніж удвічі – з $4 трлн у 2019-му до $8 трлн до 2030 року, йдеться у звіті Asia Food Challeng.
«Якщо ці інвестиції не будуть реалізовані, ми вважаємо, що галузь прагнутиме не відставати від попиту, що призведе до погіршення продовольчих результатів для населення Азії», – стверджується у звіті, який склали PwC, Rabobank і сінгапурська інвестфірма Temasek.
«Азія не в змозі прогодувати себе, тому що покладається на імпорт, який проходить через довгі ланцюжки постачань з Америки, Європи й Африки», – наголошується у звіті.
Експерти підкреслюють, що Азія надто залежна від інших країн для задоволення однієї із своїх базових потреб.
«Їжа – це делікатна тема, і багато війн та внутрішніх повстань виникали через їжу. І це, ймовірно, продовжуватиметься, – сказав Річард Скіннер із PwC. – Ми надто залежні від інших, як у технологіях, так і в продуктах харчування. І, якщо ми цього питання не вирішимо, у нас будуть проблеми».
Зміни клімату і зростання населення також погіршать проблеми регіону, викликавши проблеми з постачаннями, а також нестабільність цін. Перш за все екстремальна погода може знизити врожайність. Очікується також, що до 2030 року кількість сільськогосподарських земель для кожної людини в Азії скоротиться на 5%.
За словами експертів, в агропродовольчу галузь треба протягом наступних 10 років інвестувати щонайменше $800 млрд, і приблизно половина цих коштів має бути спрямована на Китай.
Нагадаємо: у вересневому звіті Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) зазначалось, що Північна Корея зіткнулася з найнижчим урожаєм за останні п'ять років, що призведе до серйозної нестачі продуктів харчування для 40% населення країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].