Азія не може себе прогодувати – агросектор регіону потребує $800 млрд інвестицій

Азія не може себе прогодувати – агросектор регіону потребує $800 млрд інвестицій

Регіону загрожує продовольча криза

Азія не може себе прогодувати – агросектор регіону потребує $800 млрд інвестицій
фото www.flickr.com/photos/mzaghrir/29936319945/

Згідно з останнім звітом, Азія «не в змозі сама себе прогодувати» і повинна в найближчі 10 років інвестувати принаймні $800 млрд для виробництва більшої кількості продуктів. Про це повідомляє CNBC.

Населення Азії росте, а споживачі вимагають більш безпечних та здорових продуктів харчування.

Витрати на харчування збільшаться більш ніж удвічі – з $4 трлн у 2019-му до $8 трлн до 2030 року, йдеться у звіті Asia Food Challeng.

«Якщо ці інвестиції не будуть реалізовані, ми вважаємо, що галузь прагнутиме не відставати від попиту, що призведе до погіршення продовольчих результатів для населення Азії», – стверджується у звіті, який склали PwC, Rabobank і сінгапурська інвестфірма Temasek.

«Азія не в змозі прогодувати себе, тому що покладається на імпорт, який проходить через довгі ланцюжки постачань з Америки, Європи й Африки», – наголошується у звіті.

Експерти підкреслюють, що Азія надто залежна від інших країн для задоволення однієї із своїх базових потреб.

«Їжа – це делікатна тема, і багато війн та внутрішніх повстань виникали через їжу. І це, ймовірно, продовжуватиметься, – сказав Річард Скіннер із PwC. – Ми надто залежні від інших, як у технологіях, так і в продуктах харчування. І, якщо ми цього питання не вирішимо, у нас будуть проблеми».

Зміни клімату і зростання населення також погіршать проблеми регіону, викликавши проблеми з постачаннями, а також нестабільність цін. Перш за все екстремальна погода може знизити врожайність. Очікується також, що до 2030 року кількість сільськогосподарських земель для кожної людини в Азії скоротиться на 5%.

За словами експертів, в агропродовольчу галузь треба протягом наступних 10 років інвестувати щонайменше $800 млрд, і приблизно половина цих коштів має бути спрямована на Китай.

Нагадаємо: у вересневому звіті Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) зазначалось, що Північна Корея зіткнулася з найнижчим урожаєм за останні п'ять років, що призведе до серйозної нестачі продуктів харчування для 40% населення країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло