Венесуела пропонує постачальникам здійснювати оплату в юанях через санкції США – Reuters

Венесуела пропонує постачальникам здійснювати оплату в юанях через санкції США – Reuters

Розрахунки в юанях дозволили б Каракасу скористатися коштами, що є в його розпорядженні в Китаї, оминаючи фінансову систему США

Венесуела пропонує постачальникам здійснювати оплату в юанях через санкції США – Reuters
фото www.flickr.com/photos/galayos/46802228532

Уряд Венесуели і державна нафтова компанія країни PDVSA запропонували постачальникам і підрядникам переводити оплату на рахунки в Китаї в юанях. Про це пише Reuters із посиланням на словам п'яти осіб, знайомих з ситуацією.

Цей крок є ще одним прикладом того, як Каракас шукає нові способи здійснення міжнародних платежів після введення Вашингтоном масштабних санкцій, спрямованих на те, щоб домогтися відставки президента-соціаліста Ніколаса Мадуро і позбавили країну доступу до фінансової системи США.

Чиновники зробили подібну пропозицію усно принаймні чотирьом компаніям, які надають послуги державного сектору, повідомили джерела, в тому числі два урядових чиновника і три представники приватних компаній у фінансовому або нафтовому секторі. Джерела відмовилися розкривати інформацію про те, які компанії отримали цю пропозицію.

За словами джерел, компанії розглядають отриману пропозицію. Видання не змогло визначити, чи були здійснені будь-які подібні платежі в юанях.

Народний банк Китаю не відповів на прохання про коментар. PDVSA, центральний банк Венесуели і міністерство інформації Венесуели також не відповіли на запити про коментарі.

Венесуельські державні установи зазвичай розплачуються з партнерами з приватного сектору в місцевій валюті або в доларах США. Однак гіперінфляція і санкції США, які забороняють американським компаніям вести бізнес з венесуельським державним сектором, ускладнюють ці процеси.

Розрахунки з постачальниками в юанях дозволили б Венесуелі скористатися коштами, що є в її розпорядженні в Китаї, не зачіпаючи фінансову систему США. Однак два джерела повідомили, що процес відкриття рахунків в китайських банках виявився складним.

Нагадаємо: річна інфляція у Венесуелі з жовтня 2018 до вересня 2019 року склала 50100%.

Як повідомлялось, раніше цього місяця стало відомо, що Венесуела таємно експортує мільйони барелів нафти за кордон попри санкції. Для цього на нафтових танкерах відключають транспондери, які сигналізують про їхнє місцерозташування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті