Захворіло у світі
18,812,355
Померло у світі
707,704
Вилікувалось у світі
11,360,595
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Європарламент оголосив надзвичайну ситуацію в сфері клімату

Європарламент оголосив надзвичайну ситуацію в сфері клімату

Єврокомісія обіцяє розробити єдину європейську екологічну угоду

Європарламент оголосив надзвичайну ситуацію в сфері клімату
фото Shutterstock

Європарламент ухвалив у четвер, 28 листопада, в Страсбурзі резолюцію про «Надзвичайну ситуацію в сфері клімату і навколишнього середовища в Європі і на планеті». На підтримку документа проголосували 429 депутатів, проти – 225, 19 утрималися, пише Deutsche Welle.

Цей захід прийнято напередодні 25-ї конференції зі зміни клімату (COP25), яка пройде з 2 по 13 грудня в Іспанії.

Законодавці також рекомендували Єврокомісії простежити, щоб усі прийняті Брюсселем законодавчі та бюджетні ініціативи повністю відповідали меті Паризької угоди – не допустити глобального потепління більше ніж на 1,5 градуса за Цельсієм.

В окремій резолюції Європарламент закликав ЄС якомога швидше позначити свою стратегію по досягненню кліматичної нейтральності. Не пізніше 2050 року вона має бути позначена в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Крім того, депутати попросили нову главу Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн до 2030 року включити мету скорочення парникових газів на 55% в майбутню єдину європейську екологічну угоду, яку нова Єврокомісія обіцяла виробити протягом свого мандата.

Раніше фон дер Ляйен повідомляла про намір Брюсселя протягом наступних 10 років виділити на захист клімату 1 трлн євро. У бюджеті ЄС на 2020 рік на ці цілі заплановано 589,6 млн євро – на 5,6% більше, ніж минулого року.

Нагадаємо, концентрація парникових газів в атмосфері в 2018 році побила новий рекорд, з чого випливає, що ніяких ознак покращення не спостерігається, незважаючи на зобов'язання країн в рамках Паризької угоди по клімату.

Нагадаємо, Мадрид прийме у себе конференцію ООН зі зміни клімату замість Сантьяго, оскільки у Чилі виникли внутрішні проблеми через масові заворушення.

Шведська екоактивістка Грета Тунберг має намір відвідати конференцію ООН з клімату, перепливши Атлантичний океан на катамарані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті