Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
12 країн ЄС заблокували нові заходи по боротьбі з ухиленням корпорацій від податків

12 країн ЄС заблокували нові заходи по боротьбі з ухиленням корпорацій від податків

Країни, яких влаштовує обсяг надходження фінансів від компаній-гігантів, голосували проти

12 країн ЄС заблокували нові заходи по боротьбі з ухиленням корпорацій від податків
фото Shutterstock

Дванадцять країн ЄС, включаючи Ірландію, заблокували прийняття нових правил, які змусили б багатонаціональні корпорації вказувати, який прибуток вони отримують і який податок вони платять в кожній з 28 країн-членів ЄС, пише The Guardian.

Розроблена директива мала пролити світло на те, як деякі світові компанії-гіганти, такі як Apple, Facebook і Google, щороку ухиляються від сплати близько $500 млрд податків, переводячи свій прибуток з країн з більш високими податками, таких як Великобританія, Франція і Німеччина, –  в юрисдикції з нульовим або низьким рівнем оподаткування, включаючи Ірландію, Люксембург і Мальту.

Нове правило зробило б обов'язковим надання кожною країною звітності щодо компаній з річним оборотом понад 750 млн євро.

Ірландія, яка голосувала протии, отримує найбільшу вигоду з ситуації, що склалася. В країні розміщуються корпоративні офіси, які збирають доходи і прибуток, отримані багатьма транснаціональними компаніями по всьому блоку ЄС. Ірландія дозволяє глобальним технологічним компаніям платити корпоративний податок за ставкою 6,25% – порівняно з 19% у Великобританії.

Ірландський регулятор за податками і витратами (IFAC)  прямо попередив, що економіка країни може впасти, якщо ухилення від сплати податків буде припинено на глобальному рівні.

Економіка країни стала настільки залежати від податків, що сплачуються транснаціональними корпораціями, що половина всіх податків, що сплачуються в країні, надходить від 10 глобальних корпорацій. Вони не називаються, однак відомо, що йдеться про Apple, Facebook, Microsoft, Dell, Google і Oracle.

Інші країни, які зарекомендували себе як середовище з низькими податками, що допомагає захистити прибуток найбільших світових компаній, також були серед тих, хто проголосував протии: Люксембург, Мальта, Кіпр, Латвія, Словенія, Естонія, Австрія, Чехія, Угорщина і Хорватія.

Швеція також проголосувала проти запропонованої зміни в законодавство, але тому, що шведський уряд побоюєься, що директива може знизити їх високі стандарти прозорості. Франція, Іспанія і Нідерланди були серед тих, хто голосував за пропозиції. Німеччина утрималася.

Голосування проходило через три роки після того, як Єврокомісія пообіцяла викрити ухилення від сплати податків транснаціональними корпораціями після оприлюднення Панамських документів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті