Захворіло у світі
5,697,334
Померло у світі
355,758
Вилікувалось у світі
2,352,278
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Перший єдинорог секонд-хенду: литовський стартап Vinted оцінили в $1 млрд євро

Перший єдинорог секонд-хенду: литовський стартап Vinted оцінили в $1 млрд євро

На ринку моди настає переломний момент

Перший єдинорог секонд-хенду: литовський стартап Vinted оцінили в $1 млрд євро
vinted.ru.aptoide.com

Vinted, онлайн-магазин одягу секонд-хенд, став першим у Литві технологічним стартапом, який отримав статус «єдинорога» – його вартість перевищила $1 млрд, пише Euronews.

У черговому раунді інвестицій онлайн-рітейлер вінтажного одягу Vinted залучив  128 млн євро ($140 млн) і тепер оцінюється більш ніж в $1 млрд. Раніші інвестиції були значно меншими – 50 млн євро компанія отримала в попередньому раунді, що пройшов у серпні 2018 року.

Раунд очолив американський інвестфонд Lightspeed Venture Partners, який раніше інвестував у Snapchat. Інші інвестори – фонди Sprints Capital (інвестував у банківський сервіс Revolut), Insight Venture Partners (Twitter) і Accel (Facebook, Spotify і Slack).

Компанія була створена 2008 року, коли один із засновників захотів віддати зайвий одяг після переїзду в новий будинок. Стартап швидко розвивається, оскільки індустрія моди піддається впливу тенденції до повторного використання, зокрема і в одязі.

«Ми наближаємося до переломного моменту на ринку вживаної моди. Споживачі в усьому світі все більше усвідомлюють, що їх вибір при покупці має значення», – сказав генеральний директор Томас Плантенга.

Секонд-хенд перетворився на найбільш швидко зростаючий сегмент ринку моди, визнаний інвесторами і люксовими марками. За оцінками рісейлера thredUP, до 2023 року тільки американський ринок одягу секонд-хенд сягне $51 млрд, а до 2028 року – $64 млрд, обігнавши за розміром сегмент «швидкої моди», типовими представниками якого є ритейл-гіганти H & M і Zara.

Зростання ринку забезпечили мілленіали. Секонд-хенди допомагають їм задовольнити три основні для них потреби: економити гроші, часто змінювати вбрання й не засмічувати планету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті