Захворіло у світі
6,065,624
Померло у світі
369,274
Вилікувалось у світі
2,566,642
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Daimler має намір скоротити 10 000 робочих місць

Daimler має намір скоротити 10 000 робочих місць

Скорочення стосуватиметься передусім працівників адміністрації - розпрощатися мають з кожним десятим співробітником адмінперсоналу

Daimler має намір скоротити 10 000 робочих місць
фото www.flickr.com/photos/53299074@N07/5185542372

Керівництво одного з провідних німецьких автоконцернів – Daimler – оголосило масштабну програму скорочення персоналу. Згідно з оприлюдненими планами керівництва компанії, впродовж наступних трьох років планується скоротити понад 10 000 робочих місць по всьому світі. Про це повідомляє DW.

Анонсовані заходи зачеплять передусім працівників адміністрації, зазначили в компанії. Впродовж трьох наступних років насамперед планують не наймати на звільненні місця нових працівників.

Перелік заходів також включає в себе розширення пропозицій із часткової зайнятості для працівників передпенсійного віку. Загалом розпрощатися мають з кожним десятим співробітником адміністративного персоналу.

Оголошені заходи покликані покращити фінансовий стан німецького автовиробника. На думку керівництва автоконерну, нинішня кількість працівників, яких лише в Німеччині налічується близько 178 000, а загалом у світі близько 304 000, – завелика. Така кількість персоналу – фінансовий тягар для Daimler, що значно знижує конкурентоспроможність. 

Крім того, компанія переживає не найкращі часи на тлі глобальної кризи автопрому, коли в світі фіксується падіння попиту на традиційні автомобілі, оснащені дизельними чи бензиновими двигунами. Цього року в Daimler значно погіршилися фінансові показники порівняно з минулим роком, а в другому кварталі поточного року компанія взагалі продемонструвала негативний фінансовий результат.

Ситуацію для компанії погіршили й проблеми з випущеними раніше автівками з дизельними двигунами. На переобладнання цих авто Daimler зарезервував мільярдні суми. А ще дотримання нових ухвалених у ЄС жорсткіших норм щодо шкідливих викидів теж обходиться в чималі суми. Попри такі витрати керівництву компанії потрібно дивитися в майбутнє, роблячи необхідні інвестиції в розробку нових технологій, – електрокарів та безпілотних автомобілів.

Нагадаємо:  раніше німецька автомобілебудівна компанія Audi в складі концерну Volkswagen Group оголосила про плани скоротити 9500 робочих місць до 2025 року. Таким чином керівництво хоче зекономити в найближчі роки 6 млрд євро, які потім будуть інвестовані в перспективні проекти, такі як розробка електроавтомобілів і їх комп'ютеризація.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті