Єврокомісія визначила найзеленіше місто, яке використовує лише енергію з ВДЕ

Єврокомісія визначила найзеленіше місто, яке використовує лише енергію з ВДЕ

Ним стало шведське місто Векше

Єврокомісія визначила найзеленіше місто, яке використовує лише енергію з ВДЕ
фото www.flickr.com/photos/janerik_sundh/807210052

Європейська комісія присвоїла швецькому місту Векше офіційний титул найзеленішого міста Європи. Таке рішення ЄК прийняла за результатами відкритого конкурсу, передає Ecotown.

Швецьке місто із населенням близько 90 000 та площею близько 35 квадратних км забезпечує всі енергетичні потреби за рахунок відновлюваних джерел енергії, велику долю з яких складає біомаса та біогаз.

Влада міста вже у 60-х роках минулого століття усвідомили, що озера, біля яких знаходиться місто, потрібно очистити від забруднень текстильного виробництва. Сьогодні у в колись найбруднішому озері регіону Трумен можна купатися, ловити рибу і навіть пити з нього воду.

На початку 90-х, ще до того, як глобальне потепління стало популярною темою, уряд міста розробив програму, згідно з якою до 2030 року у Векше не буде потреби в продуктах нафтопереробки і вдвоє зменшаться викиди вуглекислого газу. В рамках програми фермерські господарства перейшли на виробництво органічних продуктів, а городяни скоротили споживання паперу і пересіли на екологічні види транспорту – велосипеди і громадський транспорт.

У 1970 році головний міський постачальник електроенергії частково відмовився від використання нафтопродуктів на користь похідних від лісових господарств: моху, шишок і гілок, які зараз є основним джерелом енергії для міста. Завдяки спеціальним фільтрам викиди шкідливих речовин дуже незначні – приблизно 5% від допустимої норми.

У якийсь момент власники місцевих ресторанів обурилися: чому у нас в місті досі не переробляють харчові відходи. Мерія прислухалася до своїх городян, і ось тепер всі міські автобуси працюють на біогазі, який отримують за допомогою харчових відходів і стічних вод.

Тепло, гаряча вода та електроенергія надходить з котелень та ТЕЦ, які спалюють біомасу.

.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло