Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Оржель назвав умову для прямих поставок газу з РФ

Оржель назвав умову для прямих поставок газу з РФ

Міністр підкреслив, що ціна на газ має бути прив'язана до європейського індикатору

Оржель назвав умову для прямих поставок газу з РФ
Олексій Оржель
фото УНІАН

Україна може погодитись на прямий імпорт газу  з РФ тільки за умови прив’язки ціни до європейського індикатора. Про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, передає Liga.net.

За словами міністра, головна умова відновлення прямих поставок газу з РФ в Україну – це формування ціни: вона повинна бути прив'язана до європейського індикатору.

Оржель підтвердив, що від російської сторони надійшла пропозиція про прямі поставки газу в пакеті з транзитом.

«Якщо ми і можемо домовлятися про прямі поставки, якщо в пакеті з транзитом, тому що так Росія ставить питання, таку умову, то ціна обов'язково повинна бути прив'язана до європейського індикатору», – підкреслив Оржель.

 «У нас є дуже багато елементів, які треба погоджувати. Не секрет, що російська сторона пропонує пакетне рішення. Вона пов'язує транзитний контракт і обсяги, прямі постачання. А з нашого боку дуже аргументована позиція рішень арбітражі», – зазначив міністр.

Він підкреслив, що має бути вироблена позиція, яка влаштує всі сторони.

Оржель також висловив переконання, що вчорашня зустріч із цього питання у форматі «Україна – Росія» дозволила «зробити кроки вперед».

Нагадаємо: цього тижня Росія і Україна вперше після початку переговорів про продовження контракту на транзит газу провели двосторонню зустріч.

Сторони обговорили можливість підписання договору відповідно до європейських правил. Також вони домовились активізувати роботу.


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті