Захворіло у світі
6,065,624
Померло у світі
369,274
Вилікувалось у світі
2,566,642
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Китай увів санкції проти США через підтримку Гонконгу

Китай увів санкції проти США через підтримку Гонконгу

КНР ввела обмеження проти низки неурядових правозахисних організацій США

Китай увів санкції проти США через підтримку Гонконгу
фото www.flickr.com/photos/156533669@N03/37618003982

Міністерство закордонних справ Китаю в понеділок, 2 грудня, заявило, що впроваджує санкції проти американської неурядової правозахисної організації Human Rights Watch. Про це повідомляє ST.

Зазначається, що обмеження запровадили через підтримку протестувальників у Гонконгу. У міністерстві пояснили, що санкції були введені «за підтримку екстремістської діяльності».

Обмеження застосовуватимуться також проти інших неурядових організацій, як-от  Національний фонд за демократію та Freedom House.

Окрім того, Китай призупинив розгляд запитів щодо відвідування американських військових кораблів та літаків Гонконгу.

«У відповідь на необґрунтовану поведінку американської сторони влада Китаю вирішила призупинити розгляд заявок на відвідування Гонконгу військовими кораблями США», – заявив офіційний представник МЗС КНР Хуа Чунін

Нагадаємо: минулого місяця Сенат Конгресу США одноголосно схвалив законопроект «Про права людини й демократію в Гонконгу». Слідом за першим Сенат прийняв другий законопроект, який запроваджує заборону на постачання спорядження для гонконгської поліції: балончиків зі сльозоточивим та перцевим газом, гумових куль і електрошокерів.

МЗС КНР назвав прийняття Сенатом американського Конгресу законопроекту про ситуацію в Гонконгу втручанням у внутрішні справи Китаю і заявив Вашингтону рішучий протест.

Нагадаємо: у Китаї з червня тривають масові протести. Приводом для них стали законодавчі зміни, що регулюють екстрадицію з автономного району людей, обвинувачених у злочинах владою інших країн. Якщо поправку приймуть, жителів міста зможуть екстрадувати навіть у ті країни, з якими у Гонконгу немає про це договору, зокрема в Тайвань, Макао та на материкову частину Китаю.

Як повідомлялось, у серпні влада Китаю не погодилася на пропозицію глави адміністрації Гонконгу Керрі Лем повністю скасувати законопроект про екстрадицію. Їй рекомендували не піддаватися на жодні вимоги протестувальників, Раніше Керрі Лем передала Пекіну п'ять основних вимог жителів Гонконгу й порадила скасувати закон про екстрадицію заради виходу з політичної кризи.

23 жовтня влада Гонконгу офіційно оголосила про відкликання законопроекту про екстрадицію, що став причиною масових багатомісячних протестів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті