Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
УФС виділить 440 млн грн на українські стартапи – Гончарук

УФС виділить 440 млн грн на українські стартапи – Гончарук

Вже до кінця цього року бізнес-проєктам, які пройдуть відбір, будуть видані перші 40 млн грн

УФС виділить 440 млн грн на українські стартапи – Гончарук
Олексій Гончарук
Фото: пресслужба Уряду

Обсяг програми фінансування українських стартапів складає 440 млн грн. Про це сказав Олексій Гончарук під час брифінгу щодо початку прийому Українським фондом стартапів заявок на отримання грантів. 

«У рамках роботи Українського фонду стартапів від сьогодні розпочато прийом заявок на фінансування українських бізнес-проєктів на початкових стадіях їхнього розвитку, а саме стадіях pre-seed and seed. Вже до кінця цього року бізнес-проєктам, які пройдуть відбір, ми видамо перші 40 млн грн. Наступного – по 60 млн у квартал, тобто 240 млн у цілому на 2020 рік», – пояснив він.

Основні сфери фінансування включають штучний інтелект, доповнену реальність, Big Data, блокчейн, кібербезпеку, оборону, медицину та охорону здоров’я, подорожі, фінансові технології, освітні технології, робототехніку, професійні послуги, програмне забезпечення як послугу, виробництво, електронну комерцію, інтернет речей.

«Уряд прямо не втручатиметься в роботу бізнесу. Натомість наша перемога полягатиме в тому, що шляхом підтримки стартапів та заохочення українців до підприємництва ми посилимо розвиток української економіки та створимо додаткові робочі місця. Ці аспекти є чинниками загального добробуту наших людей», – зазначив Гончарук.  

Перший Pitch-event, тобто коротка презентація бізнес-концепцій перед конкурсною комісією, за результатами якої будуть визначені стартапи, які отримують безповоротну фінансову допомогу, має відбутися вже до кінця цього року.

Український фонд стартапів (УФС) – це державний фонд, започаткований за ініціативою Кабміну. Фонд надає фінансування у формі грантів, а не за рахунок участі в капіталі. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів.

Нагадаємо: УФС почав роботу 11 липня цього року. Кожен стартап зможе отримати фінансування від $25 000 до $75 000. Загальний обсяг фондових коштів на момент запуску складав 390 млн грн (тепер – 440 млн грн).

Раніше Mind писав, що українська платформа для пошуку та доставки медикаментів Liki24 залучила $1 млн, а також український стартап Pix зібрав $46 000 на дитячі рюкзаки з анімацією.

Більше про вітчизняні стартапи читайте в матеріалі Mind «Створено українцями: три еко-стартапи, що здивували світ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті