Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
В Україні офіційно запустили фонд стартапів на 390 млн грн

В Україні офіційно запустили фонд стартапів на 390 млн грн

До Наглядової ради увійшли переважно представники від бізнесу та сфери інвестицій

В Україні офіційно запустили фонд стартапів на 390 млн грн
Фото: прес-служба Уряду

Міністр фінансів України Оксана Маркарова публічно підписала наказ про призначення Наглядової ради Українського фонду стартапів. За її словами, з цього моменту фонд офіційно починає роботу, передає кореспондент Mind.

До Наглядової ради увійшли переважно представники від бізнесу та сфери інвестицій. Це Олена Кошарна (Horizon Capital), Леся Севрук (ECG), Вікторія Тігіпко (TA Venture), Чарльз Вайтхед (Cornel Tech), Дмитро Шимків (“Дарниця”). З представників держави до наглядової ради фонду увійшли Юрій Гелетій (Міністерство фінансів України) та Олександр Риженко (Державне агентство електронного урядування).

Этот день мы приближали, как могли. Только что в UNIT.City запустили Украинский Фонд Стартапов. Бюджет на текущий...

Опубліковано Максом Яковером Четвер, 11 липня 2019 р.

Тепер вони мають розробити критерії відбору стартапів та оголосити прийом заявок. Наступним кроком стане оцінка проекту комісією, пітчінги стартапів, визначення переможців та підписання договорів. “Перші договори будуть на грантове фінансування. Але другим етапом передбачаємо кредитне фінансування для пільгових проектів”, – пояснила Маркарова. Також наглядова рада буде моніторити виконання умов договорів проектами-переможцями.

Кожен стартап зможе отримати фінансування від $25 000 до $75 000. Загальний обсяг фондових коштів складає 390 млн грн. За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який також був присутнім на відкритті фонду, в майбутньому ця цифра може бути вищою. Зараз міністерство фінансів спілкується із донорами, щоб до фонду можна було залучати і донорські, і кредитні кошти.

“На папері” Український фонд стартапів існував з осені 2018 року. Його координатором стала Дебора Файєрам, яка раніше допомагала запускати в Україні офіс із залучення інвестицій Ukraine Invest.

Раніше Mind писав, що українська платформа для пошуку та доставки медикаментів Liki24 залучила $1 млн, а також український стартап Pix зібрав $46 000 на дитячі рюкзаки з анімацією.

Більше про вітчизняні стартапи читайте в матеріалі Mind : «Створено українцями: три еко-стартапи, що здивували світ «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті