Захворіло у світі
5,988,416
Померло у світі
366,654
Вилікувалось у світі
2,529,761
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Горбачов знявся в рекламі піци за $1 млн (ВІДЕО)

Горбачов знявся в рекламі піци за $1 млн (ВІДЕО)

У 1997 році колишній радянський лідер гостро потребував грошей, а Pizza Hut – відоме обличчя для реклами

Горбачов знявся в рекламі піци за $1 млн (ВІДЕО)
ілюстрація JAMES FOSDIKE ILLUSTRATIONS FOR FOREIGN POLICY

«Для лідерів небезпечно жити довше за їхні країни. Йдуть вони у відставку, чи намагаються повернутися в політику – але вони назавжди залишаються символами того світу, що зник назавжди», – пише видання The Foreign Policy.

Після своєї вимушеної відставки Михайло Горбачов заснував власний фонд, збираючи гроші «на добрі справи», намагався повернутися в російську політику, а ще, як це не дивно, знявся в рекламі для мережі піцерій Pizza Hut.

Після поразки на президентських виборах 1996 року у Горбачова не залишилося коштів на утримання свого фонду, розповів доцент кафедри політології Массачусетського університету Пол Масгрейв.

Гонорари від лекцій не дозволяли покрити витрати, а розмір підвищеної президентської пенсії після гіперінфляції скоротився до приблизно $2 щомісяця (1994 рік).

Американська мережа Pizza Hut, що вийшла на ринок в 1990 році, організувала масштабну рекламну кампанію, щоб витіснити конкурентів з російського ринку. Її обличчям вирішили зробити Горбачова.

Колишній лідер СРСР довго вагався, але в підсумку погодився зніматися на своїх умовах: зокрема, навідріз відмовився їсти в кадрі піцу: «Як колишній лідер я просто не можу на це піти», – заявив він.

У підсумку в рекламі разом з екс-генсеком ЦК КПРС знялася його внучка Анастасія. Розмір гонорару досі точно не відомий, за підрахунками автора статті, Горбачов міг заробити близько $1 млн в перерахунку на ціни 2019 року.

Багато в чому це гарний короткометражний фільм і дуже дивна реклама: хто б міг подумати, що гурт москвичів, які сперечаються про кінець комунізму, стане сюжетом для реклами піци, пише видання.

Журнал Time включив цей відеоролик в «Топ-10 незручних рекламних роликів знаменитостей» у 2010 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті