Захворіло у світі
20,981,939
Померло у світі
760,633
Вилікувалось у світі
13,039,562
Захворіло в Україні
87,872
Померло в Україні
2,011
Вилікувалось в Україні
46,797
ФГВФО та Нацбанк готують законопроєкт щодо заборони повернення банків-банкрутів на ринок

ФГВФО та Нацбанк готують законопроєкт щодо заборони повернення банків-банкрутів на ринок

Ліквідація банків-банкрутів стане невідворотною, суд не зможе заборонити Фонду гарантування вкладів продавати активи таких банків

ФГВФО та Нацбанк готують законопроєкт щодо заборони повернення банків-банкрутів на ринок
Фото: УНІАН

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) разом з Національним банком (НБУ) готує законопроєкт, який унеможливить повернення банків-банкрутів на ринок, навіть якщо рішення про неплатоспроможність буде скасовано в суді. Про це в бліц-інтерв'ю FinClub розповів заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Віктор Новіков.

«Законопроєктом передбачено зменшення терміну судових суперечок між державою і ексвласниками банків, визнаних регулятором неплатоспроможними. Такі справи відразу будуть направлятися на розгляд до Верховного Суду, а на оскарження неправомірності рішення НБУ про неплатоспроможність буде відведено 30 днів. Таким чином, розгляд справ за участю банків-банкрутів відбуватиметься швидше», – розповів він.

При цьому, за його словами, ліквідація банків-банкрутів стане невідворотною, суд не зможе заборонити Фонду гарантування вкладів продавати активи таких банків.

«Ми пропонуємо в новому законопроекті, щоб виведення з ринку неплатоспроможних банків тривало, навіть якщо рішення НБУ та ФГВФО щодо них будуть визнані неправомірними, і в першу чергу це стосується банків-зомбі», – підкреслив заступник глави фонду.

За словами Новікова, головне завдання фонду – вирішити проблему з банками, які опинилися в «сірій» правової зоні.

«Це ті банки, власникам яких вдалося оскаржити в суді визнання їх неплатоспроможними, але повернутися на ринок вони вже не можуть. Справа в тому, що така ситуація абсолютно не передбачена законодавством, ці банки опинилися поза правовим полем», – стверджує Новіков.

Нагадаємо: загальна сума надходжень у січні – жовтні 2019 року на рахунки банків, що ліквідуються, склала 7,13 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті