Захворіло у світі
13,132,491
Померло у світі
573,869
Вилікувалось у світі
7,294,394
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Інвестори з Ліхтенштейну побудують вітроелектростанцію в Україні

Інвестори з Ліхтенштейну побудують вітроелектростанцію в Україні

Компанія має намір інвестувати в будівництво ВЕС 375 млн євро

Інвестори з Ліхтенштейну побудують вітроелектростанцію в Україні
фото Shutterstock

Компанія ESE Investment AG з Ліхтенштейну побудує вітроелектростанцію (ВЕС) потужністю 250 МВт неподалік від міста Кролевець Сумської області, повідомляє місцевий портал 05453.com.ua.

З цією метою Кролевецька міськрада і ESE Investment AG підписали Меморандум про співпрацю. Компанія має намір інвестувати в будівництво електростанції 375 млн євро. Співробітників планують навчати в Німеччині.

«У Сумській області існує енергодефіцит. До того ж в Україні планують змінювати частоту в мережі, що призведе до роз'єднання енергосистем України й Росії. Україна буде приєднана до енергосистеми Європи. Тому, щоб забезпечити власні потреби й ще мати можливість продавати енергію Європі, потрібно збільшувати потужності електростанцій, у нашому випадку – це альтернативні джерела енергії: сонце, вітер, можливо біомаса», – зазначив під час переговорів член Адміністративної ради ESE Investment AG Олаф Кнаппе.

За його словами, енергія вироблятиметься вітряками і направлятиметься в єдину енергосистему України. Через певний час «зелений тариф» буде доступний кролевчанам. Крім того, інвестори планують зареєструвати в Україні юридичну особу, щоб платити податки в місцевий бюджет.

Більше про те, як варто розвивати енергосистему України й заохочувати до використання чистої енергії, – у матеріалі Mind «Зелені» можливості: нові потужності замість урізання тарифів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті