НАБУ затримало «праву руку» Труби через отримання хабара
Фігурантів затримали після отримання ними першого траншу у $75 000 з обумовлених $150 000

Детективи Національного антрикорупційного бюро (НАБУ) за процесуального керівництва Спеціальзованої антикорупційної прокуратури (САП) сьогодні, 3 грудня 2019 року, затримали двох осіб за підозрою у можливому шахрайстві та пособництві у наданні неправомірної вигоди керівнику одного з правоохоронних органів. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
Йдеться про ексначальника Головного слідчого управління Генпрокуратури (ГПУ) Ігоря Щербину та підприємця у сфері будівництва.
Слідство встановило, що колишній посадовець ГПУ за посередництва підприємця у сфері будівництва вимагав від однієї зі столичних компаній-забудовниць $150 000 неправомірної вигоди нібито для подальшої передачі керівнику одного з правоохоронних органів.
Той в обмін на гроші начебто мав забезпечити закриття кримінального провадження, що розслідується територіальним управлінням цього органу щодо дій згаданої компанії-забудовниці.
Осіб затримали після отримання ними першого траншу у $75 000 з обумовлених $150 000. Слідчі дії тривають. Встановлюються інші обставини вчинення злочину та причетні до нього особи.
Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з листопада 2019 року.
Згодом Роман Труба у своєму Telegram-каналі прокоментував затримання Щербини.
«Дізнався з новин, що начебто мій колишній колега ще з часів ГПУ за гроші обіцяв впливати на перебіг кримінальних проваджень в ДБР, і це кримінальне провадження розслідує НАБУ», – написав Труба.
За його словами, ані на керівництво ДБР, ані на слідчих неможливо впливати ні за гроші, ні за будь-які інші ресурси.
«Якби мені стало це відомо, то я би першим написав заяву про злочин», – запевнив очільник ДБР.
Також він заявив, що не знає, чи дійсно є кримінальне провадження та чи хтось намагався заробити на ДБР.
«Нехай це з’ясовують колеги – до мене поки ніхто не звертався, але я повністю відкритий до роботи зі слідством. Це питання не моєї репутації, а репутації усього Державного бюро розслідувань», – написав Труба.
За словами Труби, його намагаються зняти з посади.
«Скоро можна буде писати книгу фейків зі створення ДБР. Але це означає лише одне: ми незручні для високопосадовців, ми заважаємо їм, тому вони йдуть на будь-які міри, щоб знищити ДБР. Але не вдасться», – відмітив він.
Також цю ситуацію прокоментував президент Володимир Зеленський.
«Права рука» директора ДБР підозрюється в отриманні хабаря у розмірі $150 000. Ще один аргумент на користь необхідності перезавантажити керівництво Бюро», – написав він у Facebook.
За його словами, ця інституція створювалась як незалежна та об'єктивна. Окрім того Зеленський закликав народних депутатів підтримати важливі поправки та загалом законопроект № 2116 щодо вдосконалення роботи ДБР.
Нагадаємо: парламент ухвалив у другому читанні та в цілому закон про внесення змін до закону «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності ДБР.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].