Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Мінцифра співпрацюватиме з білоруською криптобіржею для регулювання галузі IT

Мінцифра співпрацюватиме з білоруською криптобіржею для регулювання галузі IT

Українське міністерство підписало меморандум про співпрацю з Currency.com

Мінцифра співпрацюватиме з білоруською криптобіржею для регулювання галузі IT
фото pixabay.com

Міністерство цифрової трансформації України  підписало меморандум про співпрацю з питань розвитку українського законодавства стосовно IT та криптовалют з білоруською компанією Currency.com – першою в СНГ регульованою біржею криптовалют і токенізованих активів. Про це повідомляє Урядовий портал.

Робоча група при Міністерстві цифрової трансформації за участі експертів з Currency.com займатиметься розробкою законопроектів, використовуючи білоруський досвід успішного створення з нуля законодавчих актів для регулювання галузі IT.

«У сфері розвитку внутрішнього IT-ринку Республіка Білорусь демонструє великі успіхи, – зазначив Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації України. –  Чим більше ми вивчаємо досвід цієї країни, тим глибше розуміємо, який великий об’єм роботи виконаний, і які це принесло результати. Ми раді працювати з командою Currency.com задля розвитку українського законодавства».

Великого успіху в Білорусі здобула модель Парку високих технологій. Це спеціальна податково-правова екосистема, створена з метою формування сприятливих умов для розробки у Білорусі програмного забезпечення, інформаційно-комунікаційних технологій, що сприятимуть підвищенню конкурентоспроможності національної економіки. На думку консультанта наглядової ради ПВТ Миколи Марковника, така модель може бути корисною для України у процесі стимулювання національного IT сектору.

 «Цього року від Парку очікується $2 млрд виручки – протягом двох років цифра зросла в 2,5 рази. Податковий ефект для держбюджету – приблизно $350 млн. В Україні ці цифри можуть бути в декілька разів вищими, – вважає Микола Марковник. – Ми раді допомогти українським колегам у розвитку IT законодавства та віримо, що розвиток нових технологій та економіки знань є сильним фундаментом для поглиблення відносин між країнами нашого регіону та суттєвий внесок в їх незалежність».

Нагадаємо: минулого місяця меморандум про співпрацю підписали Міністерство цифрової трансформації України і компанія Visa. В Меморандумі йдеться про спільні зусилля в реалізації проектів з метою цифровізації економіки, підвищення цифрової спроможності малих підприємців та сфери державних послуг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті