Мінфін розмістив доларові ОВДП зі ставкою дохідності менше 4%

Мінфін розмістив доларові ОВДП зі ставкою дохідності менше 4%

Вартість запозичень у національній валюті продовжила падати

Мінфін розмістив доларові ОВДП зі ставкою дохідності менше 4%
Фото: pixabay.com

Середньозважена ставка дохідності за ОВДП, номінованими в доларах США, знижена до 3,88%. Про це повідомляє пресслужба Мінісерства фінансів.

Міністерство фінансів на аукціоні 3 грудня 2019 року запропонувало інвесторам номіновані в гривні державні облігації з терміном обігу 3 місяці, 3 роки, а також цінні папери, номіновані в іноземній валюті, з терміном обігу 1,2 та 2 роки.

«Україні вперше вдалося розмістити ОВДП у доларах під ставку менше 4%. Завдяки ефективній політиці Міністерства фінансів з управління державним боргом, середньозважена дохідність 1,2-річних ОВДП номінованих в доларах США, за підсумками аукціону склала 3,88% (знижено на 362 базисних пункти)», – йдеться в повідомленні. 

Середньозважена дохідність дворічних паперів, порівнюючи з попереднім аукціоном, практично не змінилася та склала 4,08%.

Вартість запозичень у національній валюті продовжила падати. Середньозважена дохідність 3-місячних державних облігацій склала 13,06% (зниження на 89 бп), а 3-річних – 12,38% (зниження на 69 бп).

Загалом, за підсумками аукціону для фінансування державного бюджету було залучено 4,655 млрд грн (3-місячні ОВДП – 55,4 млн грн; 3-річні ОВДП – 3,3 млрд грн; 1,2-річні ОВДП номіновані в доларах США – $18,8 млн; 2-річні ОВДП номіновані в доларах США – $35 млн.)

Нагадаємо: на аукціонах із продажу облігацій внутрішньої державної позики Міністерство фінансів залучило до бюджету 3 млрд грн, більша частина з яких – надходження від 3-річних ОВДП.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію