Захворіло у світі
911,308 осіб
Померло у світі
45,497 осіб
Вилікувалось у світі
191,673 особи
Захворіло в Україні
794 особи
Померло в Україні
20 осіб
Вилікувалось в Україні
13 осіб
2 млрд тонн парникових газів щороку: в ООН не раді розвитку туризму

2 млрд тонн парникових газів щороку: в ООН не раді розвитку туризму

Автори доповіді закликають знайти «золоту середину» і мандрувати тільки екологічно чистим транспортом

2 млрд тонн парникових газів щороку: в ООН не раді розвитку туризму
фото pixabay.com

Туризм дуже важливий для економічного розвитку країн, але водночас є однією з причин забруднення навколишнього середовища. До 2030 року на транспорт, пов'язаний з подорожами, припадатиме 5,3% всіх викидів парникових газів.

 Про це йдеться в новій доповіді, підготовленій Всесвітньою туристською організацією і Міжнародним форумом з транспорту, інформує Центр новин ООН.

Згідно з доповіддю, на сьогодні в світі кожного року відбувається 20 млрд поїздок на відпочинок – 18,8 млрд всередині країн і 1,2 млрд – за кордон. До 2030 року кількість внутрішніх подорожей перевищить 35,5 млрд, а міжнародних – 1,8 млрд.

Подорожам сприяє збільшення кількості маршрутів повітряних і швидкісних залізничних сполучень, розвиток мереж автодоріг і поява нових напрямків морських круїзів. Все це загрожує зростанням викидів парникових газів в атмосферу, зазначають дослідники.

Експерти підрахували, що за нинішнім сценарієм, викиди CO2, пов'язані з транспортом в туризмі, зростуть з 1,597 млрд тонн в 2016 році до 1,998 млрд тонн в 2030 році, що складе 25%-ве зростання.

До 2030 року на транспорт, пов'язаний з подорожами, припадатиме 5,3% всіх викидів парникових газів. Вже сьогодні на нього припадає 5%.

Автори нової доповіді закликають знайти «золоту середину» між розвитком туристичного сектору і заходами, спрямованими на боротьбу з глобальним потеплінням. Вони підрахували, що завдяки поїздкам екологічно чистим транспортом викиди вуглецю на один «пасажиро-кілометр» можуть істотно скоротитися. Експерти закликають країни більш активно впроваджувати інноваційні технології в сфері транспорту.

Нагадаємо, в ООН підрахували, що через зміни клімату 280 млн людей будуть змушені покинути свої оселі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію