Захворіло у світі
20,113,592
Померло у світі
737,022
Вилікувалось у світі
12,366,115
Захворіло в Україні
83,115
Померло в Україні
1,951
Вилікувалось в Україні
44,934
Ейфелева вежа теж страйкує разом з рештою Франції: вхід туристам закрито

Ейфелева вежа теж страйкує разом з рештою Франції: вхід туристам закрито

Протести триватимуть як мінімум до понеділка

Ейфелева вежа теж страйкує разом з рештою Франції: вхід туристам закрито
фото pixabay.com

Символ Парижа страйкує разом з іншими жителями Франції. Співробітники Ейфелевої вежі взяли участь у загальнонаціональному страйку проти пенсійної реформи. Культурну памʼятку обслуговують близько 700 осіб, але починаючи з четверга, туристи сюди потрапити не можуть.

Протестувальники у Франції не згодні із запропонованим владою проектом пенсійної реформи, яка повинна об'єднати 42 існуючі схеми в одну загальну, пише Euronews.

Загальнонаціональні протести очікуються щонайменше до понеділка.

В четвер під час протестів у Парижі розпочалися сутички з поліцією, яка застосувала сльозогінний газ.

У четвер були закриті школи і дитячі заклади. Учні підтримують педагогів: «Наші вчителі страйкують, оскільки вони не хочуть виходити на пенсію пізніше, ніж вони виходять зараз, а їх пенсії, навпаки, будуть урізані».

У загальному страйку беруть участь не тільки держслужбовці, які в результаті майбутньої пенсійної реформи позбудуться багатьох бонусів, але й ті, кого відносять до самозайнятих, а також середній клас – це адвокати та медики, які самі відраховують заощадження собі на пенсії. Уряд прагне і їхній окремий пенсійний режим ліквідувати.

«Всі опитування громадської думки показують, що французи ставляться до запропонованого проекту в кращому випадку скептично. Уряд намагається внести розбрат в наші ряди, називаючи ту чи іншу категорію працівників «привілейованою». І ось що отримує у відповідь. Прямо тут. На вулицях. Тут пліч-о-пліч ідуть працівники як приватного, так і державного сектору, тут студенти, тут пенсіонери. Це означає, що все суспільство, все, без винятку, розуміє, що уряд його хоче обдурити», – вважає голова профспілки CGT Філіп Мартінез.

У передвиборну програму Еммануеля Макрона входила реформа пенсійного забезпечення, завдяки обіцянці змінити частину системи він і переміг на виборах.

Через три місяці у Франції повинні пройти місцеві вибори, які багато в чому покажуть, наскільки змінився вотум довіри курсу Макрона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті