Захворіло у світі
97,536,545
Померло у світі
2,091,848
Вилікувалось у світі
53,777,014
Захворіло в Україні
1,182,969
Померло в Україні
21,662
Вилікувалось в Україні
928,969
Росія може перебувати в ПАРЄ, незважаючи на анексію Криму – Венеціанська комісія

Росія може перебувати в ПАРЄ, незважаючи на анексію Криму – Венеціанська комісія

При цьому окремих депутатів можуть позбавити повноважень, якщо за них голосували в анексованому Криму

Росія може перебувати в ПАРЄ, незважаючи на анексію Криму – Венеціанська комісія
фото DR

Рада Європи, і її держави-члени зобов'язані не визнавати анексію українського Криму Росією, проте це не означає, що ПАРЄ має відмовити Росії в членстві. До такого висновку дійшла Венеціанська комісія Ради Європи, передає Європейська правда.

У документі комісії вказано, що обов’язок не визнавати анексію поширюється також на ПАРЄ. Водночас, на думку ВК, «це не обов’язково повинно призводити до позбавлення повноважень усієї делегації тієї держави, що здійснила анексію». Тобто наявність у складі РФ анексованого Криму ще не позбавляє російських депутатів права на участь у роботі ПАРЄ.

Комісія при цьому наголосила на можливості застосування інших санкцій/обмежень у ПАРЄ проти депутатів від РФ, обраних за партійними списками, лише через факт голосування за них в анексованому Криму, причому в окремих випадках можливе навіть позбавлення повноважень всіх або частини російських делегатів.

Зокрема, значення має те, чи були кримські голоси вирішальними для обрання депутатів чи партії, яка потрапила до Держдуми.

Також зазначається, що ПАРЄ може з часом збільшити перелік можливих санкцій щодо держави, що здійснила анексію.

При цьому рішення ВК містить непрямі вказівки на те, що мажоритарні депутати Думи, обрані в Криму, або ж члени Ради Федерації мають всі підстави не бути визнаними як члени ПАРЄ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті