Учасників протестів у Москві засудили до кількох років колонії

Учасників протестів у Москві засудили до кількох років колонії

Вироки оголошені трьом обвинуваченим у так званій «московській справі» про акції протесту 27 липня

Учасників протестів у Москві засудили до кількох років колонії
Фото: Медиазона

Міщанський суд Москви сьогодні ухвалив вироки трьом обвинуваченим у так званій «московській справі». Про це повідомило видання «Медіазона».

Вироки оголошені щодо учасників акції  протесту в Москві 27 липня. Єгор Лєсних і Максим Мартинцов отримали реальні терміни – три і два з половиною роки позбавлення волі. Олександра Мильникова засудили до двох років умовно. Всі троє не визнали свою провину.

Своєю чергою, суд визнав доведеним, що вони застосували безпечне для життя насильство до бійців Росгвардіі під час неузгодженої акції на підтримку незалежних кандидатів на виборах у Москві. Лєсних і Мартинцов отримали  більш суворі вироки, оскільки суд кваліфікував їхні дії як вчинені групою осіб. 

Максим Мартинцов, Олександр Мильніков і Єгор Лєсних були заарештовані в середині жовтня в межах нової хвилі затримань за «московською справою».

Нагадаємо: у справі про протести 27 липня і 3 серпня в Москві спочатку йшлося про «масові заворушення», потім її перекваліфікували. Були арештовані понад 20 людей. Частина вже засуджені, з інших обинувачення зняли.

Загалом 6 грудня різні суди в Москві ухввалили сім вироків у цій справі. До реального терміну, крім Лєсних і Мартинцова, був засуджений також Микита Чирцов, у нього один рік позбавлення волі. Умовний термін отримав Володимир Ємельянов. До штрафу був засуджений Павло Новіков, який визнав провину. Умовний термін отримав також студент Єгор Жуков, якого звинувачували в закликах до екстремізму.

Громадські активісти, правозахисники та митці вимагають припинити переслідування учасників мітингів. Вони також засуджують застосування поліцейськими насильства під час мирних акцій протесту. 

Раніше Mind писав, що понад 1000 людей затримано в Москві під час акції протесту влітку, 27 липня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті