Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Вітренко відкинув можливість відмови України від стягнення $3 млрд із «Газпрому»

Вітренко відкинув можливість відмови України від стягнення $3 млрд із «Газпрому»

«Нафтогаз» запропонував Медведєву свій «нульовий варіант»

Вітренко відкинув можливість відмови України від стягнення $3 млрд із 	«Газпрому»
Фото: УНІАН

Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко відкинув можливість відмови України від стягнення $3 млрд із «Газпрому» за рішенням Стокгольмського арбітражу. Про це він написав у фейсбуці, коментуючи останні заяви прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва.

Він додав, що в 2009 році «Газпром» погодився на врегулювання спорів при посередництві Стокгольмського арбітражу, а через кілька років першим подав позов в арбітраж.

«Нафтогаз» і «Газпром» погодилися в контракті, що рішення арбітражу є «остаточним і обов'язковим для виконання». Тому «нульовий варіант» – це перш за все виконати рішення арбітражу, щоб заборгованість «Газпрому» перед «Нафтогазом» дорівнювала нулю. Демонструючи всім конструктивність своєї позиції, ми навіть згодні взяти цей борг газом», – зазначив Вітренко.

«Забути про невиконання домовленостей з боку Газпрому, пробачити Газпрому 3 мільярди доларів, і забрати позовні вимоги в новому арбітражі без адекватної компенсації неможливий варіант. При цьому втрачається сенс будь-яких нових домовленостей. Ну як домовлятися зі стороною, яка не виконує свої домовленості і не хоче нести за це відповідальність?» – уточнив топ-менеджер «Нафтогазу».

Нагадаємо: 7 грудня російський прем'єр Медведєв заявив, що транзит газу через Україну можливий тільки по «нульового варіанту». «Неможливо домовитися щодо газу і в той же час сказати: знаєте що, ви нам ще заплатите гроші по всяких судових рішень», – заявив він.

Раніше Mind писав, що «Нафтогаз» може відкликати позови до «Газпрому» за умови нової угоди про транзит, посилаючись на заяву Вітренко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті