Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Україна не отримає траншу від МВФ до кінця цього року

Україна не отримає траншу від МВФ до кінця цього року

Однак Київ може оперативно підписати меморандум, який прискорить цей процес

Україна не отримає траншу від МВФ до кінця цього року
фото Shutterstock

Україна не встигне отримати фінансовий кредит від Міжнародного валютного фонду до кінця цього року. При цьому в грудні українська сторона може підписати з МВФ меморандум про подальшу співпрацю, який прискорить процес отримання кредитних коштів. Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на джерела в різних державних структурах.

«Ми не встигли виконати prior actions (попередні домовленості – ред.), які обговорювалися з Фондом. Для того, щоб потрапити на грудневе засідання Ради МВФ, потрібно було, щоб потрібні закони до поточного моменту вже були проголосовані в парламенті», – пояснило джерело в одній із фінансових держструктур.

Законопроекти, які досі не прийнято, це перш за все зміни до закону Про систему гарантування вкладів (зокрема, позиції, які непрямо стосуються можливої ренаціоналізації ПриватБанку, а також стягнення боргів власників інших банків-банкрутів). Законопроекти мали потрапити до Ради ще в кінці листопада, зазначив співрозмовник видання.

Інший джерело розповіло, що на даний момент завершено процес узгодження тексту змін між українськими держструктурами і Фондом.

За його словами, уряд, як і раніше, розраховує, що меморандум буде підписаний найближчим часом, і Україна отримає SLA (Staff Level Agreement – принципову згоду Фонду кредитувати країну) ще цього року.

«Ми наближаємо меморандум як можемо – це важливіше, ніж безпосередньо гроші. Для цього нам не потрібно орієнтуватися на засідання борду МВФ», – сказав він.

Трирічна програма фінансування МВФ передбачає видалення для України кредитних коштів в сумі $4-6 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті