Захворіло у світі
12,934,317
Померло у світі
569,697
Вилікувалось у світі
7,139,985
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
У Туреччині туристам доведеться платити податок на проживання в готелях

У Туреччині туристам доведеться платити податок на проживання в готелях

Податок вводиться з 1 січня 2020 року

У Туреччині туристам доведеться платити податок на проживання в готелях
фото www.flickr.com/photos/cwhatphotos/45070438322

Закон про введення податку з туристів у розмірі 2% від вартості готельного номера опублікований в офіційній державній газеті і набув чинності. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на турецькі ЗМІ. 

Податок вводиться з 1 січня 2020 року. Прохання готельєрів відкласти його і знизити ставку не знайшли відповіді.

У перший рік податкова ставка становитиме 1%, з другого року – 2%. До бюджету податок сплачуватимуть готелі, пансіонати, гостьові будинки та інші засоби розміщення, які приймають туристів. Причому податок для гостей оформлятиметься окремим документом.

Парламент Туреччини прийняв законопроект у середині листопада. Раніше за ініціативою Міністерства фінансів обговорювалося введення 2020 році податку з готельєрів, які повинні були платити від 1 до 6% вартості номерів у бюджет. У результаті парламентська комісія вирішила перекласти податок на туристів і змінити його ставку.

Нововведення наразилися на жорстку критику представників туристичної галузі Туреччини. Готельєри заявляли, що це може відлякати іноземних туристів і знизити доходи. Також, на їхню думку, новий податок не можна вводити зараз, коли галузь ще не оговталася від наслідків різкого зниження закордонного турпотоку у 2015–2016 роках через розрив відносин із Росією і теракти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті