Антимонопольний комітет оштрафував АМПУ на 5,5 млн грн

Антимонопольний комітет оштрафував АМПУ на 5,5 млн грн

АМПУ в 2017-2018 роках стягувала з суден, крім корабельного збору, додаткові плати за послуги з оформлення приходу і виходу суден в порт

Антимонопольний комітет оштрафував АМПУ на 5,5 млн грн
Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет (АМКУ) визнав неправомірним стягнення Адміністрацією морських портів (АМПУ) додаткових коштів із судів і наклав на неї штраф у розмірі 5,5 млн грн. Про це повідомив в Facebook голова АМКУ Юрій Терентьєв.

За його словами, АМПУ в 2017-2018 роках стягувала з суден, що заходять в порти України, крім корабельного збору, додаткові плати за послуги з оформлення приходу і виходу суден в порт та з нього, а також за послуги з перевірки судів на відповідність вимогам Міжнародного кодексу з охорони суден і портових засобів.

«Антимонопольний комітет встановив, що ці додаткові збори насправді входили в корабельний збір, а у ДП АМПУ не було підстав для стягнення таких коштів», – зазначив Терентьєв.

Рішенням адміністративної колегії АМКУ згадані дії Адміністрації морських портів визнано порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем. НА ДП «АМПУ» накладено штраф у розмірі 5,5 млн грн.

Нагадаємо: міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що міністерство продовжує перезавантаження в системі управління підприємствами інфраструктури, а саме планується оновити наглядові ради «Укрпошти», міжнародного аеропорту «Бориспіль» та Адміністрації морських портів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло