Захворіло у світі
5,837,541
Померло у світі
360,919
Вилікувалось у світі
2,437,965
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
Президент обіцяє договір про постачання російського газу на «скількись-то» років

Президент обіцяє договір про постачання російського газу на «скількись-то» років

Також Україна розглядає можливість компенсації коштів, які «Нафтогаз» виграв у «Газпрому», за рахунок обсягів поставленого палива

Президент обіцяє договір про постачання російського газу на «скількись-то» років
Володимир Зеленський
Facebook/Офіс Президента України

Україна підпише договір із Росією про постачання газу «за кращими умовами, ніж обговорювали представники сторін до цього», на період між одним і десятьма роками.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час спілкування з журналістами щодо результатів зустрічі в «нормандському форматі

«Немає поки що договору, але я впевнений, що в нас більше шансів його підписати за кращими умовами, ніж до цього обговорювали наші представники, коли були дуже складні зустрічі, принципово без відповідей», – прокоментував Зеленський.

За словами президента, про контракт на один рік уже не йдеться – обидві сторони визнали цей термін не актуальним.

«…Скількись-то років... Я так думаю, буде більше. Я наполягав на максимально амбітних умовах вигідних і Україні, і Європі – на 10 роках».

Зеленський припустив, що в умовах, коли одна сторона наполягає на терміні договору в один рік (РФ), а  інша – в десять років (Україна), рішення скоріш за все, буде знайдено десь посередині.

Також президент заявив, що українська сторона зняла питання з приводу $3 млрд, які «Нафтогаз» виграв у «Газпрому». «Наша позиція проста: ми готові взяти газом. Це компроміс, на який ми маємо іти» – сказав Зеленський.

Як повідомляв Mind, щодо транзиту газу Україна й Росія на саміті в Парижі «домовилися продовжувати домовлятися».

6 грудня стало відомо, що «Нафтогазу України» вдалося стягнути з російського «Газпрому» $2,1 млрд в суперечках про контракти на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі. Це 45% компенсації, присудженої в лютому 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті