Захворіло у світі
6,340,811
Померло у світі
378,266
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
Зеленський назвав, який пункт Мінських угод став найбільшим програшем України

Зеленський назвав, який пункт Мінських угод став найбільшим програшем України

Питання контролю над кордоном залишається найболючішим у мінському процесі

Зеленський назвав, який пункт Мінських угод став найбільшим програшем України
Facebook Офіс Президента

Включення в Мінські домовленості пункту стосовно того, що Україна не може контролювати власний державний кордон на сході до проведення місцевих виборів на Донбасі, президент України Володимир Зеленський вважає найбільшим програшем України в Мінському процесі.

Про це він заявив, спілкуючись із журналістами після прибуття в Київ з Парижа, де 9 грудня проходив саміт у «нормандському форматі» за участі лідерів чотирьох країн – України, Росії, Франції та Німеччини, з метою врегулювання ситуації на Донбасі.

«Я запропонував створити окрему підгрупу в Мінську, яка займатиметься виключно питанням поетапного контролю українського кордону. Я запропонував, що цей етап (повернення Україні контролю над кордоном. – Mind) повинен закінчитися до [місцевих] виборів. У президента РФ позиція в Мінську узгоджена, на жаль. Це найскладніша ситуація і найголовніший програш для України в Мінську – це кордон, те що було підписано стосовно нього», – сказав Володимир Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський спілкується з представниками ЗМІ стосовно результатів зустрічі у «Нормандському форматі».

Президент України Володимир Зеленський спілкується з представниками ЗМІ стосовно результатів зустрічі у «Нормандському форматі».

Опубліковано Офіс Президента України Понеділок, 9 грудня 2019 р.

При цьому він зазначив, що не бачить проблем з «формулою Штайнмаєра», яка передбачає покрокове втілення Мінських угод шляхом «компроміс за компроміс».

Хоча в Путіна кардинально інший погляд на це питання, але, за словами Зеленського, у фінальному комюніке за підсумками саміту питання кордону і місцевих виборів сформульовано хоч і абстрактно, однак дає можливість для подальших маневрів.

«Я гадаю, кордон – це для України безпекове питання, а для Росії – політичне», – сказав глава держави.

Йдеться про те, що згідно з підписаними в Мінську угодами, українська сторона отримує контроль над кордоном тільки після проведення місцевих виборів, Зеленський при цьому стоїть на позиції, що контроль Україна має отримати до виборів.

«Хоча ми заручники Мінських угод, я йому (Путіну. – Mind) сказав, що ми на це не підемо, він сказав, що іншого виходу не бачить, але потім погодився і сказав «окей, давайте говорити», – розповів Зеленський.

Більше про те, чого вдалося досягти на зустрічі в «нормандському форматі» і зокрема на особистій зустрічі між Зеленським і Путіним – у матеіалі Mind «Обмін в'язнями, припинення вогню і нагляд ОБСЄ: про що розповіла «нормандська четвірка» на пресконференції».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті