У Кремлі назвали умову зміни формату Тристоронньої контактної групи по Донбасу

У Кремлі назвали умову зміни формату Тристоронньої контактної групи по Донбасу

У Путіна заявили, що зміна формату може відбутися лише з урахуванням думки «ДНР» та «ЛНР»

У Кремлі назвали умову зміни формату Тристоронньої контактної групи по Донбасу
Владімір Путін
фото kremlin.ru

Розширення складу Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Донбасом повністю виключати не можна, однак воно можливе лише за згодою представників так званих самопроголошених Донецької і Луганської народних республік. Про це заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає «Інтерфакс».

Так він прокоментував на прохання журналістів пропозицію президента України Володимира Зеленського розширити ТКГ за рахунок вихідців з Донбасу.

«Будь-які зміни формату виключати не можна, але змінювати формат без узгодження всіма учасниками – трьома сторонами в цій групі – неможливо і навряд чи це можна зробити», – сказав Пєсков.

За його словами, «без позиції та думки самопроголошених республік, без урахування їхньої точки зору, а головне без контактів Києва з цими представниками, рішення приймати дуже й дуже складно».

На прохання відреагувати на пропозицію Зеленського створити в ТГК додаткову підгрупу з питань передачі кордону під контроль України, Пєсков сказав: «У предметному плані ця тема не обговорювалася вчора (у Парижі)».

«Питання контролю над кордоном піднімалися, і дуже скрупульозно вивчався текст Мінських угод, де чітко прописаний порядок і послідовність дій, погоджених усіма сторонами для передачі контролю над кордоном», – зазначив він.

На питання українського журналіста про те, як у Кремлі ставляться до формулювання «окупований Донбас», Пєсков сказав: «У ході переговорів промовці кожного разу робили обмовку: «Як ви говорите – окуповані території, з чим ми не погоджуємося». У такий спосіб всі підкреслювали свою незгоду з тим чи іншим формулюванням».

«Путін неодноразово повторював, що він не згоден із таким формулюванням, але воно використовується українськими візаві. На переговорах це робоча ситуація. Від своїх формулювань ніхто не відмовляється, але і про свою незгоду ніхто не соромиться говорити», – наголосив Пєсков.

Нагадаємо, детально про всі пункти, про які домовилися сторони під час зустрічі в «нормандському форматі» 9 грудня, йдеться в спільній декларації, опублікованій на президентських сайтах усіх країн – учасниць переговорів.

Більше про те, чого вдалося досягти на зустрічі в «нормандському форматі» і, зокрема, на особистій зустрічі  Зеленського й Путіна – у матеіалі Mind «Обмін в'язнями, припинення вогню і нагляд ОБСЄ: про що розповіла «нормандська четвірка» на пресконференції».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію