Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
Нові санкції США проти «Північного потоку – 2» стануть прямим ударом по суверенітету ЄС – OAOEV

Нові санкції США проти «Північного потоку – 2» стануть прямим ударом по суверенітету ЄС – OAOEV

Також ці санкції, які можуть бути прийняті цього тижня, завдадуть шкоди «паризьким мирним зусиллям», вважають в Східному комітеті німецької економіки

Нові санкції США проти «Північного потоку – 2» стануть прямим ударом по суверенітету ЄС – OAOEV
фото Shutterstock

Конгрес США планує цього тижня прийняти законодавчий пакет по оборонному бюджету, до якого включені санкції проти компаній, які беруть участь у прокладанні «Північного потоку – 2». Східний комітет німецької економіки (OAOEV) заявив, що якщо санкції наберуть чинності, це «стане прямим ударом по суверенітету ЄС». Про це йдеться в повідомленні на сайті комітету.

«Якщо ці санкції наберуть чинності, це стане прямим ударом по суверенітету Європейського Союзу і фатальним сигналом для паризьких мирних зусиль», – заявив глава OAOEV Олівер Хермес.

В повідомленні також зазначається, що ці заходи з боку США можуть поставити під загрозу «триваючий процес розрядки між Україною та РФ».

«В Парижі, завдяки посередництву канцлера ФРН та президента Франції, були здійснені перші кроки по встановлення миру на сході України після багатьох років бездіяльності. Президент Зеленський зробив це можливим завдяки своїй сміливій політиці. Цей підхід потрапить під загрозу через нові санкції США», – сказав Хермес.

В повідомленні комітету зазначається, щ в будь-якому випадку, окрім появи нової напруженості з РФ, рішення США про санкції в короткостроковій перспективі приведуть до росту цін на енергоносії для європейських споживачів.

«Ринки повинні будуть відповідним чином реагувати на напруженість,- сказав Хермес. – Ми знаємо це після санкції США проти російських виробників алюмінію, які були оголошені в березні 2018 року без консультацій з ЄС. Було настільки багато стрибків цін, що санкції було скасовано».

Санкції США, як мовиться в заяві комітету, які будуть введені без консультацій та проти заявленої волі основних європейських союзників, підірвуть трансатлантичну єдність у питанні санкцій, задушать ЄС, і в то же час, нанесуть величезної шкоди американським проєктам в Європі. 

Нагадаємо: німецьке видання Bild заявило, що США ще можуть зупинити «Північний потік – 2». Тоді стало відомо, що санкції планують включити до оборонного бюджету та стосуватимуться вони компаній, які займаються будівництвом газопроводу, без яких Росія самостійно його не завершить.

Після цього стало відомо, що санкції до проєкту оборонного бюджету включили і прийняти його можуть раніше попередньо узгодженого часу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті