Захворіло у світі
20,092,855
Померло у світі
736,254
Вилікувалось у світі
12,350,879
Захворіло в Україні
83,115
Померло в Україні
1,951
Вилікувалось в Україні
44,934
У в’язницях РФ незаконно утримується близько 2000 громадян України – Денісова

У в’язницях РФ незаконно утримується близько 2000 громадян України – Денісова

Через невиконання російською стороною Консульської Конвенції між Україною та РФ актуальної інформації про кількість українців у в’язницях Росії відсутня

У в’язницях РФ незаконно утримується близько 2000 громадян України – Денісова
Омбудсмен Людмила Денісова
фото www.facebook.com/denisovaombudsman

Омбудсмен Людмила Денісова заявила, що в Російській Федерації утримують в в'язницях близько двох тисяч українців. Про це вона повідомляє у Facebook.

Вона зазначила, що напередодні відзначення Міжнародного дня захисту прав людини відбулася важлива робоча зустріч щодо захисту прав громадян України, які стали жертвами торгівлі людьми та перебувають у місцях несвободи РФ.

«Тільки у 2018 році було заарештовано 176 наших співгромадян, а засуджено 692 особи за незаконний обіг наркотичних речовин. Станом на 30 червня 2019 року у в’язницях РФ незаконно утримується 1989 громадян. За уточненою інформацією на сьогодні ця цифра становить близько 2000 громадян України», – зазначила Денісова.

Вона розповіла, що  з 2015 року в Україні діє транснаціональне злочинне угруповання, яке шляхом обману вербує громадян України та втягує їх у незаконну діяльність з розповсюдження наркотичних речовин на території Російської Федерації.

Також вона наголосила на тому, що наразі відсутня актуальна інформація про кількість громадян України, які тримаються у місцях несвободи в РФ через невиконання російською стороною Консульської Конвенції між Україною та РФ, зокрема щодо невідкладного інформування про затримання та арешт на території РФ громадян України. 

«Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров повідомив про деталі кримінального переслідування понад 300 громадян України, які стали жертвами діяльності транснаціонального злочинного угруповання. Але тяжкий шлях додому вдалося подолати лише 35 українцям. Зараз вони продовжують відбувати покарання в українських тюрмах», – йдеться у повідомленні.

«У багатьох випадках жертви торгівлі людьми не мають належного зв’язку із зовнішнім світом. Адміністрації колоній в РФ майже повністю блокують листування з Україною. Така ситуація унеможливлює подання заяв про злочини та визнання потерпілими саме жертв торгівлі людьми», – додала омбудсмен.

Також представники Міністерства соціальної політики зауважили, що ситуація ускладнюється тим, що статус жертви торгівлі людьми є вирішальним при помилуванні, умовно-достроковому звільненні, застосуванні амністії чи зменшенні покарання.

До цього російська омбудсмен Тетяна Москалькова повідомила, що у неї на розгляді наразі звернення по 36 громадянам РФ, які перебувають в ув'язненні в Україні. «36 осіб у мене в списку. Насправді громадян Росії «в місцях позбавлення волі» на території України близько 200 осіб, але це громадяни, які або не зверталися до мене, або прийняли рішення, як правильне», – додала вона.

Нагадаємо: за результатами зустрічі у «нормандському форматі», яка відбулася 9 грудня у Парижі за участі лідерів України, Росії, Німеччини та Франції, президент Володимир Зеленський заявив, що обмін полоненими буде відбуватися за принципом «всіх узгоджених на всіх узгоджених». Він зазначив, що мова йде лише про тих в'язнів, що знаходяться на території ЛНР/ДНР, але не про тих в'язнів, які перебувають у Криму або на території Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті