В Криму попри санкції працює філія міжнародної компанії з оборотом в $5 млрд – розслідування

В Криму попри санкції працює філія міжнародної компанії з оборотом в $5 млрд – розслідування

Bureau Veritas після анексії Криму створила філію в Севастополі, однак на підприємстві запевняють, вона не веде діяльності на території Криму

В Криму попри санкції працює філія міжнародної компанії з оборотом в $5 млрд – розслідування
фото www.flickr.com/photos/evaekeblad/3643330006

В анексованому Росією Криму працює філія міжнародної компанії по інспекції та аудиту Bureau Veritas з оборотом майже $ 5 млрд. Про це йдеться в розслідуванні видання «НВ».

Міжнародна компанія «Бюро Верітас» з оборотом майже $5 млрд після анексії Криму створила філію в Севастополі. Ця організація спеціалізується на експертизі, сертифікації та аудиту в різноманітних сферах, включаючи транспорт, енергетику і нафтовидобуток. Діяльність в цих сферах і їм сприяння в Криму заборонена санкціями ЄС, прийнятими в липні 2014 року. На підприємстві запевняють, що севастопольська філія не веде діяльності на території Криму.

На Bureau Veritas працюють більше 70 000 чоловік в 140 країнах світу, оборот – майже $5 млрд тільки за 2018 рік. Міжнародну організацію з головним офісом в Парижі називають другою в світі по виручці від послуг сертифікації. Засноване в 1828 році, «Бюро» залишається найбільшим міжнародним технічним товариством, що надає послуги з інспектування, оцінювання і забезпечення якості в таких сферах як аеронавтика, будівництво, морський транспорт, енергетика, нафтогазовий комплекс, різних галузях промисловості.

«Бюро Верітас» зареєструвало в Росії своє офіційне представництво ще в 1994 році, в Україні – в 1997. Після анексії Криму в липні 2014 російське АТ «Бюро Верітас Русь» внесло зміни до держреєстру юросіб Росії – створило філію в Севастополі. Кримський підрозділ компанії легко можна знайти в російських бізнес-довідниках – але не на сайтах російського і українського підрозділів фірми, наголошують розслідувачі.

Автори розслідування також розповіли, що на перший дзвінок в кримський офіс його співробітники відповіли, що філія дійсно працює. У московському відділенні дотримувалися іншої версії: «Якщо на сайті немає, мабуть, філія закрилася».

Окремої юридичної особи в Криму «Бюро Верітас» не створювало, тому відстежити їх діяльність документально неможливо. Але згадка про діяльність компанії в Криму можна знайти в повідомленнях ЗМІ, зазначається в розслідуванні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію