Захворіло у світі
20,981,939
Померло у світі
760,633
Вилікувалось у світі
13,039,562
Захворіло в Україні
87,872
Померло в Україні
2,011
Вилікувалось в Україні
46,797
АМКУ оштрафував облгази Фірташа на 278 млн грн, в РГК це назвали тиском на бізнес

АМКУ оштрафував облгази Фірташа на 278 млн грн, в РГК це назвали тиском на бізнес

Регулятор заявив, що 16 облгазів зловживали своїм монопольним становищем на ринку

АМКУ оштрафував облгази Фірташа на 278 млн грн, в РГК це назвали тиском на бізнес
Дмитро Фірташ
Фото: УНІАН

Антимонопольний комітет України наклав штрафи на 16 облгазів, що входять до групи компаній українського олігарха Дмитра Фірташа. По це повідомляє прес-служба регулятора.

«Ці компанії з жовтня 2018 по серпень 2019 року при здійсненні комерційних розрахунків донараховували об’єми використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками, тобто зловживали своїм монопольним (домінуючим) становищем на зазначеному ринку», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, комітет встановив, що «Київоблгаз», «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Львівгаз», «Запоріжгаз», «Харківгаз», «Хмельницькгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Чернівцігаз», «Чернігівгаз», «Закарпатгаз», «Дніпропетровськгаз», «Житомиргаз», «Миколаївгаз», «Івано-Франківськгаз» в період з грудня 2015 року по серпень 2019 року займали монопольне (домінуюче) становище на ринках комплексної послуги з розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам в межах відповідних територій.

«Таким чином, дії зазначених компаній призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку», – зазначається у повідомленні.

Разом з цим, Антимонопольним комітетом України зобов’язано відповідачів: припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції та усунути наслідки порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом здійснення перерахунку побутовим споживачам у частині визначення фактичного об’єму споживання (розподілу) природного газу по об’єкту побутового споживача на підставі даних лічильника природного газу, починаючи з жовтня 2018 року.

«Регіональна газова компанія» (РГК) заявила, що рішення АМКУ про штрафи для ряду операторів газорозподільних мереж (ГРМ) за приведення газу до стандартних умов при обліку обсягів спожитого палива є поспішним і необґрунтованим. В  РГК підкреслили, що комітет приймав рішення, не розібравшись в ситуації.

Так, в Україні по всьому ланцюгу від газодобувних свердловин, за маршрутами газотранспортної і газорозподільних систем і до кінцевих споживачів при вимірюванні застосовується приведення обсягів газу до стандартних умов (температура + 20С і 760 мм рт.ст.).

«Забороняючи приведення газу до стандартних умов, державні органи і АМКУ порушують принцип єдності вимірювання і дискримінують споживачів, змушуючи одних платити за інших», – підкреслюється в повідомленні.

У РГК нагадали, що приведення газу до стандартних умов передбачено законом «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, Типовим договором розподілу природного газу, Правилами поставки природного газу.

Згідно з цим законодавством, з 2016 року різниця в обсягах, яка виникає від приведення газу до стандартних умов, була виключена з витрат операторів ГРС і включена до складу витрат споживачів, що підтверджено відповідними державною та науковою експертизами.

«РГК розцінює такі дії АМКУ як кричущий прояв тиску чиновників на бізнес. Рішення АМКУ завдає шкоди всій газової галузі і робить неможливим введення європейських правил функціонування газового ринку, отже буде оскаржено в законному порядку», – підкреслили в компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті