Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Гончарук: В майбутньому може бути створена зона вільної торгівлі в рамках ГУАМ

Гончарук: В майбутньому може бути створена зона вільної торгівлі в рамках ГУАМ

В Україні проходить саміт прем'єр-міністрів країн ГУАМ: Молдови, України, Азербайджану і Грузії.

Гончарук: В майбутньому може бути створена зона вільної торгівлі в рамках ГУАМ
Олексій Гончарук
Фото: пресслужба Кабміну

В майбутньому може бути створена зона вільної торгівлі в рамках ГУАМ. Про це заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук у своєму Twitter-акаунті.

Сьогодні, 12 грудня, в Україні проходить саміт прем'єр-міністрів країн ГУАМ (Організації за демократію та економічний розвиток): Молдови, України, Азербайджану і Грузії.

«Нашої спільною метою для посилення економічного співробітництва в рамках ГУАМ є практична реалізація зони вільної торгівлі для країн-членів», – написав Гончарук.

Під час зустрічі з прем'єр-мінстром Молдови Іоном Кіку чиновники обговорили поставки природного газу і його транзиту після 31 грудня 2019 року, що залежить від домовленостей між Україною і Росією, а також посилення безпеки в регіоні, зокрема взаємну підтримку у врегулюванні конфліктів на території обох держав.

Також обговорювалося питання лібералізації автомобільного та повітряного транспортного сполучення і розширення спільного контролю на україно-молдовському кордоні шляхом впровадження механізму на нових пунктах пропуску. Окрім того були розглянуті питання антидемпінгових заходів, введених українським урядом по набору продуктів, що впливають на молдавських виробників.

У березні 2020 року відбудеться спільне засідання молдавсько-української міжурядової комісії з питань економічного співробітництва з метою посилення прогресу в кожній з тим, що становлять спільний інтерес.

Нагадаємо: на початку листопада президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з турецьким лідером Реджепом Таїпом Ердоганом, під час якого президенти обговорили підготовку до укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті