Захворіло у світі
20,113,592
Померло у світі
737,022
Вилікувалось у світі
12,366,115
Захворіло в Україні
83,115
Померло в Україні
1,951
Вилікувалось в Україні
44,934
Жителі Південної Африки зіткнулися з небувалою посухою і нестачею їжі

Жителі Південної Африки зіткнулися з небувалою посухою і нестачею їжі

У регіоні голодують 11 млн людей, у Замбії, Зімбабве, Ботсвані, Лесото й Намібії оголошено надзвичайну ситуацію

Жителі Південної Африки зіткнулися з небувалою посухою і нестачею їжі
фото www.flickr.com/photos/oldetexian/8309038010

Безпрецедентна засуха на півдні Африки стала причиною гострої нестачі продовольства, в результаті чого мільйони людей голодують. Про це пише Bloomberg.

«Ми зіткнулися з безпрецедентною посухою, яка викликала таку нестачу їжі, якої раніше ніколи не було, – заявив голова Червоного Хреста і Червоного Півмісяця Майкл Чарльз. – Люди не можуть знайти їжу по два-три дні, цілі стада худоби вмирають від посухи, у фермерів не вистачає грошей, щоб прогодувати їх у голодний сезон».

За даними організації, наразі в регіоні від голоду страждають 11 млн людей. Також зазначається, що врожайність у цьому сезоні знизиться на 30%, і ситуація може погіршитись через відсутність дощів.

Міжнародна група ООН по змінам клімату визначила південну частини Африки як так звану «гарячу точку» – регіон, який зіштовхується з підвищеним ризиком екстремальних температур і меншою кількістю опадів через підвищення температури на планеті.

За даними Червоного Хреста, найбільше страждають Замбія і Зімбабве, де 2,3 млн і 3,6 млн чоловік відповідно терплять від гострого браку продовольства. Повідомляється, що країни переживають найгострішу посуху за останні 40 років, а рівень води в річці Замбезі скоротився до мінімуму за 50 років. Крім того, Замбія майже цілком залишилася без електрики, бо 80% енергії забезпечують гідроелектростанції.

У Замбії, Зімбабве, Ботсвані, Лесото й Намібії у зв'язку з посухою оголошено надзвичайний стан.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті