Захворіло у світі
5,763,122
Померло у світі
358,235
Вилікувалось у світі
2,389,735
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Страйк у Франції: десятий день транспортного колапсу

Страйк у Франції: десятий день транспортного колапсу

Ситуація в країні загрожує зіпсувати плани багатьох мандрівників у період різдвяних та новорічних свят.

Страйк у Франції: десятий день транспортного колапсу

Французи десятий день поспіль страйкують через заплановану урядом пенсійну реформу. Про це пише DW.

Рух потягів обмежено, повідомила державна залізнична компанія SNCF. Сьогодні по країні курсував лише кожний четвертий швидкісний потяг TGV, повідомила агенція AFP. У Парижі заблоковані дев'ять ліній метрополітену, автобуси та регіональний транспорт також обмежені. Найближчими днями змін не очікують.

Страйк може зіпсувати плани туристів у період різдвяних та новорічних свят. Як повідомила представниця SNCF Рейчел Пікард, скористатися квитками у цей період зможе приблизно половина мандрівників. Нещодавно найбільша у країні залізнична профспілка CGT-Cheminots заявила, що на Різдво страйк буде продовжений.

Раніше керівник залізниці закликав працівників зробити перерву в страйку під час свят, однак профспілки відхилили це. Як заявив представник CGT-Cheminots Лоран Брун, якщо конфлікт має бути завершений до початку свят, уряд має скасувати заплановану пенсійну реформу вже наступного тижня.

Нагадаємо: загальнонаціональний страйк проти запланованої урядом пенсійної реформи почався у Франції 5 грудня. В той день на вулиці країни із протестом вийшли понад 800 000 людей.

Додамо, що пенсійна реформа передбачає запровадження єдиної пенсійної системи замість нинішньої системи з численними спеціальними правилами та підходами щодо пенсійних нарахувань окремих груп працівників. Уряд хоче зберігти пенсійний вік на рівні 62 років. Але будуть і винятки: співробітники пожежної служби, військовослужбовці та поліцейські зможуть раніше виходити на пенсію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті