Держгеокадастр відкриває дані по дозволах на зняття-перенесення ґрунту

Держгеокадастр відкриває дані по дозволах на зняття-перенесення ґрунту

Система відкритих дозволів на перенесення чорнозему запрацювала в рамках підготовки Уряду до введення ринку землі

Держгеокадастр відкриває дані по дозволах на зняття-перенесення ґрунту
Олексій Гончарук
www.kmu.gov.ua

Держгеокадастр почав оприлюднювати всі рішення щодо надання дозволів на зняття та перенесення родючого шару ґрунту.

Про це на своєму Telegram-каналі заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

За словами прем’єра, інформація регулярно оновлюватиметься завдяки синхронізації з даними системи електронного документообігу Держгеокадастру за посиланням https://land.gov.ua/permit/

«Це дозволить здійснювати ефективний громадський контроль, а також гарантує доступність та публічність рішень, які ухвалює Держгеокадастр», – наголосив Гончарук.

Нагадаємо, у листопаді президент Володимир Зеленський дав розпорядження Мінекономіки до 31 грудня підготувати базу до введення ринку землі: створити електронний реєстр інженерів-землевпорядників та надати їм право здійснення державної реєстрації цієї землі; оприлюднювати 100% рішень щодо надання дозволів на зняття та перенесення родючого шару ґрунту та нормативно закріпити ведення документації із землеустрою виключно в електронній формі.

Сьогодні, 17 грудня біля Верховної ради стались сутички між учасниками акції протесту проти ринку землі та поліцейськими: активісти облили поліцейських зеленкою, правоохоронці натомість використали сльозогінний газ. Демонстранти встановлюють намети недалеко від парламенту.

Як писав Mind, проєкт закону про ринок сільськогосподарських земель, який парламентарі мають розглянути у другому читанні, містить заборону на продаж землі іноземцям та компаніям, серед власників яких є іноземці, а на перепродаж землі депутати можуть ввести податок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію